bio

  • Zawód:
    stylistka telewizyjna
  • Wzrost:
    180cm

Dorota Williams – właściwie Dorota Redzisz-Williams - polska stylistka gwiazd. Karierę rozpoczęła w TVP1, gdzie dobierała stroje dziennikarzom i prezenterom. Tam poznała Kingę Rusin, z którą do dzisiaj się przyjaźni.

W 1997 roku stylistka rozpoczęła współpracę ze stacją TVN, dzięki czemu zdobyła dużą popularność. Dbała o wizerunek prezenterów kanałów TVN, TVN24, TVN CNBC Business i TVN Meteo. W pierwszej edycji „Milionerów” odpowiadała za wygląd prowadzącego program Huberta Urbańskiego. Następnie pracowała przy stylizacjach aktorów w takich serialach jak „Kasia i Tomek”, „Anioł Stróż”, „Hela w opałach” i „Camera Cafe”. Zasłynęła wykreowaniem wizerunku Joanny Brodzik i Danuty Stenki w filmie „Nigdy w życiu” oraz niani Frani w serialu „Niania”. Dorota Williams była także odpowiedzialna za stroje w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami” oraz w „You can dance”. Była także jurorką w programie „Moda z bloga”.

Obecnie szefuje Zespołowi Stylizacji i Charakteryzacji TVN. Nie lubi mówić o swym życiu prywatnym, niedawno została babcią.