bio

 • Wiek:
  54 lat
 • Data urodzenia:
  11 czerwca 1965
 • Zawód:
  prezenterka, dziennikarka
 • Wzrost:
  160cm
 • Znak zodiaku:

Beata Pawlikowska – podróżniczka, pisarka, ilustratorka książek i tłumaczka z Koszalina. W 1990 roku rozpoczęła pracę w Radiu Koszalin, gdzie prowadziła kurs języka angielskiego, a potem własną audycję muzyczną. Przeniosła się do Londynu i stamtąd nadawała angielskie hity do audycji „Tam-Tam” dla Programu III Polskiego Radia. Pracowała w Radiu Kolor, w TVP1 prowadziła muzyczny program „Be-bop-a-lula”, w Radiu Zet była gospodarzem audycji podróżniczej „Świat według blondynki”.

W 2001 i w 2002 roku zdobyła I miejsce w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP” za najlepsze reportaże nagrywane za granicą i odtwarzane w Polsce. Zajęła I miejsce w kategorii osobowość radiowa „Zdobywcy Eteru 2003” i „Perełki radiowe” plebiscytu Media FM.net. Prowadziła „Studio pogoda” w TVP3, reality show „Zdobywcy”, programy „Podróże z żartem” czy „Zagadkowa blondynka”. Współpracowała jako tłumacz z wydawnictwem „Egmont”, TVP2 i czasopismem „National Geographic”.

Jest autorką wielu książek podróżniczych i dotyczących rozwoju osobistego i zdrowego żywienia. Jej byłym mężem jest znany podróżnik Wojciech Cejrowski.