bio

 • Wiek:
  46 lat
 • Data urodzenia:
  7 marca 1973
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  180cm
 • Znak zodiaku:
Bartłomiej Świderski - urodzony we Wrocławiu aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą to uczelnię ukończył w 1998 roku. Do szkoły filmowej zdawał dwukrotnie. Kiedy nie dostał się za pierwszym razem, douczał się w prywatnym studium aktorskim Lart StudiO w Krakowie, jednocześnie pracując jako barman. Zadebiutował w teatrze jeszcze na studiach rolą Lizandra w "Śnie nocy letniej" według sztuki Szekspira.
Bartłomieja Świderskiego można było oglądać na deskach Teatru Studio w Warszawie, teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Popularność przyniosła mu rola Sebastiana Lewickiego w serialu "Magda M.". Zagrał potem m.in. w serialach "Fala zbrodni", "Tylko miłość", "M jak Miłość" i "Druga szansa".
Pasją Bartłomieja Świderskiego jest też muzyka. Był wokalistą nieistniejącego już zespołu Grejfrut. 

Bartłomiej Świderski prywatnie

Bartłomiej Świderski był zaręczony z Joanną Brodzik. Para rozstała się w 2002 roku. Potem spotykał się z właścicielką agencji modelek Moniką Smolicz oraz aktorką Edytą Olszówką.