bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  13 grudnia 1983
 • Pochodzi z:
  Wrocław
 • Zawód:
  muzyk
 • Znak zodiaku:
Baron (właściwie Aleksander Milwiw-Baron) - urodzony we Wrocławiu gitarzysta, saksofonista i kompozytor, członek zespołu Afromental. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu: I stopnia - w klasie fortepianu i II stopnia – w klasie saksofonu oraz Uniwersytet Wrocławski. W 2007 roku zwyciężył w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych „Coke Live Fresh Noise". Współpracował m.in. z Blog 27, Piotrem Baronem, Mrozem, Marią Sadowską czy Natural Dread Killaz. Można go było również oglądać na małym ekranie w serialu "39 i pół", w którym wcielił się w rolę członka serialowego zespołu B-27.
W 2012 roku razem z kolegą z Afromental Tomsonem wziął udział w programie "Bitwa na głosy" emitowanym w TVP2. Jego drużyna w programie reprezentowała Olsztyn. Dotarli razem do piątego odcinka show.
Od 2013 roku Baron i Tomson stanowią parę trenerów w programie TVP2 "The Voice of Poland". Wspólnie prowadzili też 21. galę wręczenia nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki 2015.

Baron prywatnie

Aleksander Milwiw-Baron jest synem saksofonisty Piotra Barona i aktorki Marleny Milwil. Ma dwoje rodzeństwa: brata Adama i siostrę Marię.
Przez jakiś czas Baron był związany z aktorką Aleksandrą Szwed, ale para rozstała się w 2013 roku. Później spotykał się z Katarzyną Grabowską, jednak kilka tygodni po zaręczynach para rozstała się. Podobno gwiazdy zerwały z powodu Edyty Górniak. Jednak nie do końca wiadomo, co muzyka łączyło z diwą oraz z Patrycją Kazadi, z którą miał się spotykać. Aleksander spotykał się również z Joanną Opozdą, a potem oświadczył się Czarinie Russel, członkini zespołu Hansa Zimmera. Od początku 2018 roku muzyk jest związany z aktorką Julią Wieniawą. Parę dzieli spora różnica wieku - 15 lat.