bio

 • Wiek:
  27 lat
 • Data urodzenia:
  26 czerwca 1993
 • Pochodzi z:
  Floryda
 • Znany/a z...:
  Broadway
 • Zawód:
  aktorka, piosenkarka
 • Wzrost:
  153cm
 • Znak zodiaku:

Ariana Grande - właś. Ariana Grande-Butera, przyszła na świat 26 czerwca 1993 roku na Florydzie. Swoją karierę rozpoczęła w 2008 roku. Ariana Grande już wtedy wystąpiła na Broadwayu w musicalu "13". Największą popularność przyniosły jej role w takich serialach jak "Nickelodeon" oraz "Victoria znaczy zwycięstwo". Ariana Grande zajmowała się także dubbingowaniem filmów animowanych.

W 2011 roku artystka skupiła się przede wszystkim na karierze muzycznej. To właśnie wtedy w sprzedaży ukazał się jej album ze ścieżką dźwiękową pt. "Music From Victorious". Z kolei w 2013 roku Ariana Grande wydała swoją pierwszą solową płytę pt. "Yours Truly", która od razu zebrała bardzo dobre recenzje od krytyków. Singlem promującym ten album był kawałek "The Way", który nagrała wraz z Mac Millerem, który kilka lat później stał się jej chłopakiem. Krytycy porównali jej wokal do samej Mariah Carey! Rok później ukazał się drugi studyjny album piosenkarki zatytułowany "My Everything". Ariana Grande promowała go ruszając w długą trasę koncertową pt. "Honeymoon Tour". W 2016 roku do sklepów trafił trzeci krążek artystki pt. "Dangerous Woman". Ten album również promowała trasa koncertowa. Niestety, podczas występu Ariany Grande w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego. Kilka tygodni później piosenkarka zorganizowała koncert charytatywny, który miał uczcić pamięć zabitych przez terrorystów osób. W kwietniu 2018 roku ukazał się jej trzeci album pt. "Sweetener". Piosenkarka nagrała go tuż po głośnym rozstaniu z Mac Millerem. 

Ariana Grande: życie prywatne

Mimo młodego wieku Ariana Grande ma już na swoim koncie kilka poważnych związków. Piosenkarka spotykała się między innymi z Grahamem Phillipsem, Jordanem Viscomi, Jai Brooksem, Big Seanem i Rickym Alvarezem. Jednym z jej najgłośniejszych związków był ten z Mac Millerem. Para zaczęła się spotykać w sierpniu 2016 roku. Jednak na początku 2018 roku Ariana Grande postanowiła odejść od rapera, który miał problem z narkotykami. Chwilę później artystka związała się z Petem Davidsonem, który poprosił ją o rękę. Kilka miesięcy później Ariana Grande zerwała jednak zaręczyny. Plotkuje się, że powodem miało być zachowanie komika. Podobno Pete Davidson niedługo przed śmiercią Mac Millera wysłał do niego intymne zdjęcia z Arianą. Komik chciał, aby raper raz na zawsze pogodził się ze stratą ślicznej artystki. Niektórzy twierdzą, że mogło to popchnąć Mac Millera do odebrania sobie życia. Przypomnijmy, że raper został znaleziony martwy w swoim domu na początku września 2018 roku. Ariana Grande na wieść o tym odwołała swoją trasę koncertową. Na razie artystka wiedzie żywot singielki.