bio

 • Wiek:
  39 lat
 • Data urodzenia:
  21 maja 1981
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:
Anna Prus - urodzona w Zielonej Górze aktorka, absolwentka Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim i Stosunków Międzynarodowych w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Anna Prus ukończyła również Studium teatralne Ludwiny Nowickiej w Zielonej Górze (2002), studio aktorskie LART w Krakowie (2004) oraz warsztaty filmowe na Europejskiej Akademii Filmowej w Berlinie (2005). Na koncie Anny Prus jest nominacja do Złotej Kaczki dla najlepszej roli kobiecej za rolę w filmie "Wojna polsko-ruska".
Na deskach teatru debiutowała w wieku 12 lat w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli w serialu "Dziki 2. Pojedynek" (2005). Można ją było też zobaczyć serialach i filmach takich jak m.in. "Ja wam pokażę", "Barwy szczęścia", "Ryś", "Kac Wawa", "Linia życia", "Dzień dobry, kocham cię!". Na wiosnę 2017 roku zadebiutuje w dziewiątym sezonie serialu "Przyjaciółki".

Anna Prus prywatnie

Anna Prus przez jakiś czas spotykała się z piłkarzami Radosławem Majdanem i Damianem Gorawskim. Plotkowano również o jej romansie z serialowym Sherlockiem - Benedictem Cumberbatchem.