bio

 • Wiek:
  40 lat
 • Data urodzenia:
  7 stycznia 1981
 • Zawód:
  aktorka, piosenkarka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:

Anna Dereszowska – aktorka, wokalistka. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiut teatralny to rola Marii Antonownej w „Rewizorze" Mikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Przygodę z aktorstwem filmowym rozpoczęła w 1997 roku epizodyczną rolą w serialu „Klan”. Największą sławę zdobyła rolom w serialach „Złotopolscy”, "Odwróceni", "Klub szalonych dziewic", "Prawo Agaty" czy "Echo serca". 

Ponadto - zagrała w kilkudziesięciu filmach, takich jak „Zróbmy sobie wnuka”, „Testosteron”, "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Porady na zdrady". Wielką sympatię zyskała dzięki roli szalonej Korby w filmie „Lejdis”. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Buffo, Teatrem Syrena oraz Teatrem Dramatycznym. Udziela swojego głosu w dubbingach oraz audiobookach. Anna Dereszowska jest również utalentowaną wokalistką. Występuje z zespołami Machina Del Tango i The New Art Ensamble. Nagrała 2 albumy studyjne: „Już nie zapomnisz mnie" i „Tango Va Banque - tanga filmowe''.

Wzięła udział w wielu programach telewizyjnych - m.in. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (3. miejsce) czy "Mali Giganci".

Anna Dereszowska prywatnie - czy ma męża? Dzieci, partner

Prywatnie jest partnerką młodszego o 4 lata fotografa Daniela Duniaka (nie są małżeństwem), z którym wychowuje syna Maksa i córkę Lenę ze związku z aktorem, Piotrem Grabowskim. Z tatą, Krzysztofem Dereszowskim, wystąpiła w programie TVN - "Starsza pani musi fiknąć". Jej mama, Dagmara, zmarła, kiedy aktorka miała 9 lat. Ma starszego brata, Andrzeja. Więcej - tutaj.