bio

  • Wiek:
    42 lat
  • Data urodzenia:
    9 grudnia 1978
  • Zawód:
    aktorka, wokalistka
  • Znak zodiaku:

Aneta Todorczuk-Perchuć – pochodząca z Białegostoku aktorka filmowa i teatralna oraz wokalistka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako dziecko uczęszczała do szkoły muzycznej i przez 12 lat grała na skrzypcach. Jeszcze przed ukończeniem nauki zaczęła współpracować z Teatrem Narodowym w Warszawie, następnie dołączyła do Teatru Studio Buffo.

W 2001 roku debiutowała rolą Anusi w „Szkole żon”. Wystąpowała w wielu serialach i filmach, jak: „Samo życie” (dzięki niemu stała się najbardziej rozpoznawalna), „Pensjonat pod Różą”, „Kryminalni”, „Stacyjka”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Determinator”, „Glina”, „Milczenie jest złotem”, „Wszyscy kochają Romana”. Wystąpiła gościnnie w teledysku Czesława Mozila „Do Laury”.

Jej mężem jest Marcin Perchuć – aktor, z którym ma dwójkę dzieci – Zosię i Stanisława. Obecnie jest prezesem fundacji „Mamy Dzieci”. Wystąpiła jako trenerka w show TVN-u „Mali giganci”, jej grupa „Czadersi”  dotarła do finału, w którym przegrała z „Kliką Rubika”.