bio

  • Wiek:
    31 lat
  • Data urodzenia:
    11 maja 1989
  • Zawód:
    wokalistka
  • Znak zodiaku:
Ada Szulc - urodzona w Chrzanowie wokalistka, zdobywczyni trzeciego miejsca w I edycji programu "X-Factor", w której wzięła udział w 2011 roku. Występowała w grupie prowadzonej przez Kubę Wojewódzkiego.
Ada Szulc jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Od 2006 roku śpiewała w pop-rockowym zespole Chilltoy. W 2013 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany "1000 miejsc", który nagrała we współpracy z DJ-em Adamusem. Wokalistka wykonała też piosenki do filmu w reżyserii Barbary Białowąs "Big Love" (w tym utwór "Big Love" promujący tę produkcję), a także przygotowała utwór do filmu animowanego "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł".
W 2015 roku Ada Szulc dołączyła do zespołu Helolove wykonującego muzykę z gatunku electro-pop. Historia Helolove sięga młodości jego członków, którzy przeżyli wspólne dzieciństwo i, jak piszą na swojej stronie internetowej, wspólne muzyczne fascynacje. Nieoficjalnie mówi się, że mają zamiar razem wystartować w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2017.