Paulina Mucha

Ukończyła  filologię polską, specjalność - językoznawstwo polskie. Interesuje się metodyką, zwłaszcza neurodydaktyką – zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Wyznawczyni zasady, że nauka może być świetną zabawą. Redaktorka tekstów naukowych i publicystycznych.   Prywatnie miłośniczka dalekich podróży rowerowych i pływania. Ceni sobie rozwój osobisty i ciepło rodzinne.
Mała zabudowana kuchnia
Styl życia

Aranżacja kuchni. Optyczne powiększenie pomieszczenia

Paulina Mucha
uśmiechnięte dziecko w kapeluszu
choroby dziecięce
Choroby
Zapalenie ucha

Dziecko płacze i krzyczy, czyli zapalenie ucha u dzieci

Zapalenie ucha środkowego może wystąpić w każdym wieku, ale cierpi na nie aż 50-85 % dzieci do 3. roku życia. Większość z nich to chłopcy. Zapalenie ucha może być ostre lub przewlekłe, wysiękowe (z uszu wydobywa się płyn) lub śluzowe (w uszach gromadzi się śluz).
Paulina Mucha
nieugotowany makaron
odchudzanie
zdrowe diety
składniki odżywcze

Czy skrobia oporna pomoże Ci pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Elementem nowoczesnej diety odchudzającej jest skrobia oporna. Postawiłaś sobie cel – musisz schudnąć. Odstawiłaś więc ziemniaki i produkty zbożowe? Zupełnie niepotrzebnie. Wyniki badań zachęcają do jedzenia skrobi.
Paulina Mucha
zamyślone dziecko
choroby dziecięce
Choroby

Skaza białkowa to nie tylko uczulenie na mleko

Skaza białkowa, czyli rodzaj alergii pokarmowej, to choroba skóry (odmiana AZS – Atopowego Zapalenia Skóry), która najczęściej dotyka dzieci do 3. roku życia. Osoby cierpiące na tę chorobę muszą unikać nie tylko spożywania produktów mlecznych, ale także np. jajek, cytrusów oraz pszenicy.
Paulina Mucha
kobieta w ciąży
ciąża
Choroby

Progesteron – najważniejszy hormon ciążowy

Progesteron to żeński hormon, który potocznie nazywany jest luteiną, hormonem ciążowym. Odpowiada za regularne miesiączkowanie i owulację. Funkcja progesteronu polega na przygotowaniu macicy do zagnieżdżenia się komórki jajowej, a następnie utrzymaniu ciąży.
Paulina Mucha
pani ginekolog
miesiączka
Choroby

Pierwsze badanie ginekologiczne – jak się przygotować?

Większość kobiet odczuwa zawstydzenie przed pierwszą wizytą u ginekologa. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ badanie ginekologiczne dotyczy najintymniejszej części naszego ciała. Pamiętaj jednak, że lekarz to też człowiek, który po prostu wykonuje swój zawód.
Paulina Mucha
dwie kobiety opalają się na plaży
pierwsza pomoc
Choroby

Niebezpieczne skutki udaru słonecznego

Udar cieplny to inaczej przegrzanie organizmu, porażenie cieplne. Jego konsekwencje zależą przede wszystkim od szybkości i jakości udzielonej pomocy, dlatego tak ważna jest pierwsza pomoc.
Paulina Mucha
tabletki natykoncepcyjne
ciąża
seks
antykoncepcja

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a planowanie ciąży

Przez kilka lat brałaś tabletki antykoncepcyjne. Teraz zaczynasz myśleć o założeniu rodziny. Kiedy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych możesz zajść w ciążę?
Paulina Mucha
dziewczynka polewa się wodą
zdrowe diety
mikro i makroelementy
zioła

Wpływ odwodnienia na kondycję organizmu

Objawy odwodnienia to sygnał, że nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować, gdyż dostarczamy mu za mało wody. Pić należy nie tylko zanim pojawi się odwodnienie, ale i zanim odczujesz pragnienie.
Paulina Mucha
oczy kobiety
anemia
Choroby

Uważaj na mroczki przed oczami – to niekoniecznie objaw choroby oczu!

Uważaj na mroczki przed oczami – to niekoniecznie objaw choroby oczu!
Paulina Mucha
próbka krwi
badania krwi
Choroby

Pomiar MCHC pomocny w diagnozie chorób krwi

Średnie stężenie hemoglobiny w erytrocytach – z ang. Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration (MCHC), to parametr określający średnie stężenie czerwonego barwnika krwi (hemoglobiny) w objętości krwinek czerwonych (erytrocytów). Poziom MCHC określi badanie krwi, tj. morfologia.
Paulina Mucha
kobieta w bieliźnie
trening
orgazm
libido

Popraw kondycję swojej pochwy – ćwiczenia dolnych mięśni miednicy

Kulki gejszy pomagają ćwiczyć mięśnie Kegla. Takie ćwiczenia opierają się na wywoływaniu skurczy mięśni dna macicy. Kobiety stosujące tę metodę polecają ją koleżankom. Zgodni są też lekarze, którzy rekomendują ćwiczenia dolnych mięśni macicy.
Paulina Mucha
korzeń imbiru
zdrowe produkty
zdrowe diety
zioła

Imbir zamiast aspiryny?

Czy aspirynę można zastąpić imbirem? Kwas acetylosalicylowy, nazywany potocznie polopiryną lub aspiryną to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Niestety, jak każdy farmaceutyk wywołuje objawy niepożądane.
Paulina Mucha
elektrokardiogram
badania diagnostyczne
Choroby

EKG holterowskie – całodobowe monitorowanie rytmu serca

Holter to odmiana EKG – elektrokardiografii, czyli badania mięśnia sercowego za pomocą elektrod. Zapis czynności bioelektrycznej jest możliwy dzięki skurczom, które są generowane przez pobudzenie elektryczne w mięśniu sercowym. Możesz spotkać się także z nazwami: badanie EKG metodą Holtera (od nazwiska twórcy), badanie holterowskie, całodobowe monitorowanie rytmu serca.
Paulina Mucha
echinacea
przeziębienie
zioła
Choroby

Echinacea – pomoc w przeziębieniu czy kolejny mit?

Czy echinacea pomaga wyleczyć przeziębienie? Lekarze i naukowcy nie są co do tego zgodni. Z powodu rozbieżności zdań problem wymaga głębszej analizy. Sprawdź, czy warto sięgnąć po jeżówkę.
Paulina Mucha
centymetr do ciała
odchudzanie
pielęgnacja
zioła

Zioła, kminek i miód skuteczne na wzdęcia

Wzdęty brzuch to problem wielu kobiet. Wzdęć, wynikających z nadmiernej ilości płynów w jelicie możesz pozbyć się bez użycia leków.
Paulina Mucha
czosnek
ból gardła
przeziębienie
domowe sposoby

Pozbądź się suchego kaszlu naturalnymi metodami

Suchy kaszel to reakcja obronna układu oddechowego. Aby pozbyć się go szybko i skutecznie, wykorzystaj zioła i nawilżanie powietrza. Suchy kaszel odejdzie w zapomnienie.
Paulina Mucha
jabłko i marchew
zdrowe diety
Choroby

Cholesterol HDL twoim sojusznikiem w walce z miażdżycą i chorobą wieńcową

Cholesterol kojarzy się nam zwykle z niezdrowymi tłuszczami, a w konsekwencji obciążeniem organizmu i chorobami. Obok złego cholesterolu – LDL, istnieje jednak tzw. dobry cholesterol – HDL.
Paulina Mucha
miód
trądzik
zdrowe produkty
domowe sposoby

Miód manuka – najzdrowszy z miodów

Miód manuka – od innych miodów odróżnia go smak, zapach, ale przede wszystkim działanie. Ten najdroższy miód świata z pewnością wart jest uwagi.
Paulina Mucha
pokrzywa
pielęgnacja
anemia
zdrowe produkty

Pokrzywa zawiera żelazo, ale czy pomoże na anemię?

Skuteczność leczenia anemii w dużej mierze zależy od stopnia zaawansowania choroby. W każdym przypadku istotne jest uzupełnianie niedoborów żelaza, w czym może pomóc pokrzywa.
Paulina Mucha
kobieta w ciąży
ciąża
choroby dziecięce
Choroby

Planujesz zajść w ciążę – zrób badanie krwi na przeciwciała IgG i IgM

Cytomegalia to choroba zakaźna. Wywołuje ją wirus cytomegalii. Najbardziej zagraża kobietom w ciąży i dzieciom, ze względu na ich obniżoną odporność.
Paulina Mucha
babka płesznik
zdrowe produkty
składniki odżywcze
domowe sposoby

Babka płesznik pomaga na zaparcia, biegunki, wrzody, problemy z cerą, nadwagę

Babka płesznik jest źródłem błonnika. Jej zalety od lat wykorzystuje się w medycynie ludowej. Teraz dobroczynne właściwości rośliny zostały docenione także przez lekarzy.
Paulina Mucha
próbki krwi
hormony
Choroby

AMH –hormon, który wskazuje szansę zajścia w ciążę

AMH – z ang. Anti-Müllerian Hormon, to hormon antymullerowski wytwarzany przez jądra u mężczyzn i jajniki u kobiet. Pozwala kontrolować płodność. Z wiekiem poziom AMH spada.
Paulina Mucha
korzeń imbiru
odchudzanie
dieta
cellulit

Wolna przemiana materii przeszkadza w odchudzaniu. Metabolizm można przyspieszyć

Gromadzenie się tłuszczu w organizmie może być wynikiem wolnej przemiany materii. Metabolizm możesz przyspieszyć, wykorzystując do tego 7 niezwykłych produktów.
Paulina Mucha
Ślubne buty koronkowe
trendy
stylizacje

Koronkowe buty – kozaki, tenisówki

Koronkowe buty z jednej strony są modne, z drugiej budzą kontrowersje. Jedno jest pewne – koronkowe obuwie sprawi, że strój będzie wyglądał niebanalnie. Ważne jest, żeby dopasować buty do pozostałej części stroju (lub strój do butów). Jeżeli wybór pada na koronkowe obuwie, należy zwrócić uwagę, by inne elementy, takie jak: bluzka, spódnica czy sukienka, były pozbawione koronki lub nie miały jej za dużo. W innym wypadku strój będzie wyglądał kiczowato.
Paulina Mucha
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner