Marcin Michalewski

W jakim wieku dzieci mogą zacząć naukę pływania?
Styl życia

Nauka pływania dla dzieci - w jakim wieku zacząć, na co zwracać uwagę przy zapisach?

Marcin Michalewski
Jakie akcesoria do pływania dla dzieci zabrać na basen?
opieka nad dzieckiem
Pływanie
Dziecko

Jakie akcesoria do pływania dla dzieci zabrać na basen?

Pływanie jest dyscypliną sportu, która wymaga szczególnego dbania o bezpieczeństwo. Mimo że na każdym basenie czy strzeżonym kąpielisku czuwają wykwalifikowani ratownicy, to należy samemu zminimalizować ryzyko zagrożeń. Aby nauka pływania i zabawy w wodzie dzieci były przyjemne i możliwie najbezpieczniejsze, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne akcesoria pływackie.
Marcin Michalewski
Jedzenie podczas wysiłku fizycznego - kiedy jest wskazane?
sport
zdrowe odżywianie
zdrowe produkty

Co jeść w czasie długiego uprawiania sportu?

Dieta w przypadku każdego sportowca, niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawia, jest bardzo ważna dla zdrowia, ogólnego samopoczucia i wydolności organizmu. Szczególną uwagę na kwestie żywieniowe powinny zwrócić osoby, które wykonują długi i intensywny wysiłek fizyczny. W ich przypadku równie ważne, jak spożywanie posiłków między treningami jest jedzenie w trakcie uprawiania sportu. W niniejszym artykule podpowiadamy, co jeść i w jakich ilościach, aby trening czy start w zawodach był efektywny.
Marcin Michalewski
Czym jest i dla kogo jest skierowana terapia integracji sensorycznej?
opieka nad dzieckiem
rozwój dziecka
Dziecko

Terapia integracji sensorycznej - czym jest i co warto o niej wiedzieć?

erapia integracji sensorycznej nazywana również terapią zaburzeń przetwarzania sensorycznego jest formą terapii dla dzieci mających zaburzenia przetwarzania sygnałów płynących z otoczenia. Jej głównym celem jest poprawa lub całkowite przywrócenie prawidłowego odbierania, przetwarzania i reakcji sygnałów zmysłowych. Dzięki dużej efektywności takich zajęć, cieszą się one coraz większą popularnością wśród rodziców dzieci z tego typu zaburzeniami.
Marcin Michalewski
Jak tanio reklamować lokalny biznes i przyciągnąć klientów?
Praca
kariera

Jak tanio reklamować lokalny biznes i przyciągnąć klientów?

Każdy przedsiębiorca posiadający niewielki, lokalny biznes prędzej czy później będzie musiał rozważyć wdrożenie reklamy swoich usług. Mimo że możliwości promocyjnych jest wiele, to wiele osób prowadzących swoje biznesy z różnych względów z nich nie korzysta. Jeśli firma nie posiada zbyt dużych środków finansowych na reklamę, to należy skupić się na tanich formach dotarcia do potencjalnych klientów. A tych – wbrew pozorom – jest naprawdę dużo.
Marcin Michalewski
Cała rodzina ćwiczy na macie z hantlami.
sport
Ćwiczenia
treningi

Jakie dyscypliny sportowe można uprawiać w ramach treningów rodzinnych?

Treningi indywidualne i grupowe różnych dyscyplin są powszechnie znanymi formami aktywności fizycznej. Kluby sportowe i trenerzy coraz częściej oferują treningi rodzinne, które mają na celu nie tylko naukę konkretnej dyscypliny, ale również miłe spędzenie czasu rodziców z dziećmi. Podpowiadamy, jakie ciekawe formy aktywności fizycznej można praktykować całymi rodzinami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
Marcin Michalewski
Grupa dzieci bawi się w basenie.
Ćwiczenia
rozwój dziecka
Dziecko

W jakim wieku dzieci powinny rozpocząć zabawę i treningi sportowe?

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Rodzice często zastanawiają się jednak kiedy ich pociecha powinna rozpocząć przygodę ze sportem. Najlepiej, aby pierwsze zabawy sportowe były wdrożone już w przypadku kilkumiesięcznych maluchów. Jeśli mówimy o treningach pod okiem trenera, to w większości dyscyplin zajęcia są prowadzone od 3 roku życia.
Marcin Michalewski
Kobieta gra na korcie tenisowym rakietą do padla.
sport
Ćwiczenia
trening

Jak i gdzie rozpocząć grę w padla?

Padel jest dyscypliną sportu łączącą elementy tenisa ziemnego i squasha. Mecze rozgrywane są na specjalnych kortach ze ścianami, a zawodnicy potrzebują piłek i lekkich, ale wytrzymałych rakiet. Ten wywodzący się z Meksyku sport cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jego główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tenisa ziemnego, warunki fizyczne nie odgrywają dużego znaczenia. Dzięki temu możliwa jest rywalizacja kobiet z mężczyznami.
Marcin Michalewski
Akcesoria do uprawiania różnych sportów.
sport
Ćwiczenia
trening

Powrót do sportu po dłuższej przerwie – jak to zrobić?

Regularne uprawianie sportu wymaga mobilizacji i wielu wyrzeczeń. Wiedzą o tym tylko ci, którzy mieli okazję trenować regularnie dłużej niż tylko kilka tygodni. Rozpoczęcie przygody ze sportem i jej kontynuowanie jest równie trudne, jak powrót do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Osoby, którym zależy na sportowym comebacku powinny poznać i wcielić w życie praktyczne porady, które to ułatwiają.
Marcin Michalewski
Młoda kobieta trenuje cardio tenis na korcie.
sport
Ćwiczenia
trening

Na czym polega i jak uprawiać cardio tenis?

Tenis ziemny jest bardzo popularną dyscypliną, która jest uprawiana praktycznie na całym świecie. Mało kto jednak wie, że istnieją różnego rodzaju odmiany klasycznego tenisa. Jedną z nich jest cardio tenis. W dużym uproszczeniu jest to forma nauki tenisa polegająca na intensywnym wysiłku fizycznym typu cardio, uprawiana przy rytmicznej muzyce.
Marcin Michalewski
Jak osoby uprawiające sport powinny odpowiednio nawadniać organizm?
sport
zdrowe diety
witaminy

Woda w diecie osób uprawiających sport. Jaką pić, jak często i w jakich ilościach?

Temat wody w diecie osób aktywnych fizycznie często jest pomijany. Sama świadomość tego, że wodę należy pić w czasie treningu i po jego zakończeniu nie oznacza odpowiedniego dbania o nawodnienie organizmu. Ważnych jest wiele innych czynników, jak: ilość, rodzaj, temperatura czy częstotliwość picia. Stosowanie się do sprawdzonych zasad przyjmowania wody pozwala zwiększyć efektywność treningów oraz przełożyć się na osiąganie lepszych wyników.
Marcin Michalewski
Które dyscypliny sportowe są najlepsze dla kilkuletnich dzieci?
tenis
opieka nad dzieckiem
rozwój dziecka

Sporty indywidualne czy drużynowe? Które są lepsze dla dzieci?

Rodzice kilkuletnich dzieci prędzej czy później rozważają zapisanie swoich pociech na dodatkowe zajęcia sportowe. Wybór dyscypliny często jest dokonywany tylko na podstawie własnych zainteresowań lub opinii innych rodziców. Nie zawsze zdaje to jednak egzamin. Każde dziecko jest inne i ma cechy, które będą predysponowały je do uprawiania sportów indywidualnych lub drużynowych.
Marcin Michalewski
Kamizelki męskie – jak je nosić do garnituru i na co dzień?
moda męska
garnitur

Jak mężczyzna powinien nosić kamizelkę do garnituru i na co dzień?

Kamizelka jest jednym z najbardziej stylowych elementów w męskich stylizacjach. Nawet w mniej oficjalnych strojach potrafi dodać elegancji i szyku. Ponadto jest bardzo funkcjonalna. Aby jednak mogła wpisać się w powyższe stwierdzenia, musi być odpowiednio dobrana i dopasowana. Podpowiadamy, czym kierować się podczas poszukiwań kamizelki, która będzie dopasowana do potrzeb.
Marcin Michalewski
Jakie kosmetyki powinien posiadać każdy mężczyzna?
pielęgnacja

Kosmetyki do twarzy - jakie powinien posiadać każdy mężczyzna?

Mężczyźni w coraz większym stopniu zwracają uwagę na dbanie o swój wygląd i zdrowie swojej skóry. Ten trend niejako potwierdzają sklepy kosmetyczne, w których produktów dedykowanych stricte dla mężczyzn jest coraz więcej. Nie każdy facet wie jednak, które kosmetyki powinien mieć w swojej kosmetyczce i jak dobrać je do swojego ciała, aby było ono odpowiednio pielęgnowane.
Marcin Michalewski
Praca w ogrodzie - jakie urządzenia i gadżety są najbardziej przydatne?
ogrodnictwo
Aranżacje ogrodu
Rośliny ogrodowe

Praca w ogrodzie - jakie urządzenia i gadżety są najbardziej przydatne?

Praca w ogrodzie dla wielu osób jest świetną formą relaksu. Jeśli jednak ogród jest bardzo duży, to zadbanie o niego może stać się przykrym obowiązkiem. W takich przypadkach warto skorzystać z różnych rozwiązań ułatwiających prace na terenach zielonych. Nowoczesne urządzenia i gadżety ogrodnicze nie tylko czynią nawet trudne prace przyjemniejszymi, ale również pozwalają zaoszczędzić sporo czasu.
Marcin Michalewski
Przygotowanie ogrodu na zimę - jakie prace należy wykonać jesienią?
ogrodnictwo
Aranżacje ogrodu
Rośliny ogrodowe

Jakie prace w ogrodzie należy wykonać jesienią?

Aby ogród był zadbany i nie wymagał gruntownych zmian co kilka miesięcy, musi być odpowiednio pielęgnowany. W okresie jesiennym należy wykonać szereg prac ogrodniczych, aby tereny zielone były przygotowane na niesprzyjające warunki atmosferyczne zimą. Dzięki temu można uchronić rośliny przed przemarznięciem, a co za tym idzie, ułatwić sobie pracę na wiosnę.
Marcin Michalewski
Jak właściwie dopasować marynarkę na różne okazje?
moda męska
garnitur
koszula

Jak właściwie dopasować marynarkę na różne okazje?

Odpowiednie dopasowanie marynarki do budowy własnego ciała należy do najtrudniejszych czynności z zakresu ubioru, jakie muszą wykonać mężczyźni. Jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na wydatek związany z uszyciem marynarki na miarę, to musi znać zasady dotyczące dobierania tej części garderoby. Jeśli nie będzie miał takiej wiedzy, to ryzyko popełnienia przez niego stylizacyjnego błędu jest bardzo duże. 
Marcin Michalewski
Pasek do męskich spodni – jak dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj?
moda męska
moda
garnitur

Jak mężczyzna powinien dobierać rodzaj i rozmiar paska do spodni?

Mężczyźni często nie przywiązują większej uwagi do dobierania dodatków do całej stylizacji. I jest to błąd, ponieważ to właśnie po drobnych elementach ubioru można najlepiej ocenić gust i znajomość modowych zasad. Jednym z dodatków, którym należy poświęcić trochę czasu podczas dobierania go do reszty stroju jest pasek. Podpowiadamy, czym kierować się i na co zwrócić uwagę, aby wybrany pasek dobrze uzupełniał całą stylizację.
Marcin Michalewski
Jak wybrać odpowiedni portfel męski?
moda męska

Portfele męskie - czym kierować się przy wyborze?

Teoretycznie wybór portfela przez mężczyznę nie powinien stanowić większego problemu. W praktyce bywa z tym różnie. Najwięcej zależy od preferencji samego zainteresowanego. Jeżeli portfel ma być tylko praktyczny, to znalezienie tego właściwego nie będzie trudne. Jeśli jednak dołożymy do tego kwestie trwałości, estetyki wykonania i ceny, to na poszukiwania trzeba zarezerwować więcej czasu.
Marcin Michalewski
Eleganckie obuwie męskie - jak o nie dbać?
moda męska
obuwie

Jak dbać o eleganckie buty męskie? Podstawowe zasady

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet, nie potrzebują wielu par butów. Zazwyczaj facet posiada po jednej, góra dwie pary obuwia na różne okazje. W takich przypadkach szczególnie ważna jest właściwa pielęgnacja. Najbardziej podatne na zniszczenie są buty eleganckie. Aby mogły służyć przez długi czas, trzeba znać podstawowe zasady dbania o tego typu obuwie.
Marcin Michalewski
Czym jest wrotkarstwo alpejskie? Gdzie i jak zacząć trenować?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Wrotkarstwo alpejskie - czym jest, jak i gdzie zacząć trenować?

Od pewnego czasu wrotkarstwo w Polsce jest bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Między innymi dzięki temu w naszym kraju zaczęła rozwijać się bardzo młoda i wciąż mało popularna dyscyplina, jaką jest wrotkarstwo alpejskie. Inline alpine - bo taką nazwę nosi oficjalnie wrotkarstwo alpejskie, jest połączeniem jazdy na rolkach ze slalomem narciarskim.
Marcin Michalewski
Jak zaaranżować balkon lub taras na jesień?
ogrodnictwo
Aranżacje ogrodu
wnętrza

Jak zaaranżować balkon lub taras na jesień?

Największe porządki na balkonie lub tarasie wykonywane są zazwyczaj wraz z nadejściem wiosny. W okresie jesienno-zimowym często ten obszar mieszkań i domów jest nieco zaniedbany. Powód jest prosty - z racji warunków pogodowych nie spędza się tam zbyt dużo czasu. Mimo tego warto poświęcić trochę czasu na zadbanie o balkon czy taras jesienią. Zwłaszcza, że aranżacja nie musi wiązać się z dużymi wydatkami.
Marcin Michalewski
Torby i sakwy na rower - czym się kierować przy wyborze?
sport
rower
Urlop

Jesienne wyprawy na rowerze? Podpowiadamy, jak go wyposażyć, by zabrać wszystko, co potrzebne

Mimo że dla niektórych torby i sakwy rowerowe stanowią niepotrzebny gadżet, to jednak w wielu przypadkach stanowią praktyczne rozwiązanie. Jest tak zarówno w przypadku osób podróżujących rowerem na dłuższych trasach, jak i dla tych, którzy wykorzystują jednoślady m.in. do dojazdu do pracy czy sklepu. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze dla siebie torby i sakwy na rower oraz z jakimi kosztami jest to związane.
Marcin Michalewski
Jak wybrać elegancki prezent dla mężczyzny?
trendy
prezenty

Pomysły na drobne, eleganckie prezenty dla mężczyzn

Znalezienie oryginalnego i eleganckiego prezentu dla mężczyzny często sprawia kobietom sporo trudności. Zwłaszcza, jeśli panie nie chcą wydać na to fortuny. W poszukiwaniach najlepiej kierować się zainteresowaniami konkretnego mężczyzny, a później szukać upominku z danej kategorii. Jeżeli taki rodzaj poszukiwań nie zda egzaminu, warto skorzystać ze sprawdzonych propozycji prezentów, które przydadzą się każdemu stylowemu facetowi.
Marcin Michalewski
Jak kupić odpowiednie buty do tenisa ziemnego?
sport
tenis
treningi

Obuwie do tenisa ziemnego - jak wybrać najlepsze?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez osoby zaczynające przygodę z tenisem ziemnym jest niewłaściwy dobór obuwia. Mogłoby się wydawać, że do rekreacyjnej gry w tenisa wystarczą zwykłe buty sportowe. To jednak błędne założenie. Niewłaściwe obuwie nie tylko może utrudniać grę, ale również przyczyniać się do kontuzji stóp i stawów skokowych.
Marcin Michalewski
Pomysły porannych rytuałów na dobry początek dnia
makijaż
trening
zdrowe odżywianie

Pomysły porannych rytuałów na dobry początek dnia

Dla wielu osób poranki stanowią jeden z najtrudniejszych momentów w trakcie dnia. Szczególnie trudno zmobilizować się do wstania z łóżka i optymistycznego podejścia w okresie jesienno-zimowym. Wtedy wczesnym rankiem za oknem jest jeszcze ciemno, a temperatura powietrza i inne warunki atmosferyczne nie napawają optymizmem. Właśnie dlatego warto wprowadzić kilka porannych rytuałów, które sprawią, że początek dnia będzie przyjemniejszy.
Marcin Michalewski
Kiedy podjąć decyzję o wysłaniu dziecka na korepetycje?
opieka nad dzieckiem
rozwój dziecka
Dziecko

Kiedy podjąć decyzję o wysłaniu dziecka na korepetycje?

Problemy z nauką i słabe oceny w szkole, to temat powszechny w przypadku wielu dzieci. Reakcje rodziców na taki stan rzeczy są różne - od panikowania i szybkiego szukania korepetytora dla swojej pociechy, aż po bagatelizowanie sprawy, co w konsekwencji pogłębia problem. Aby podjąć decyzję w odpowiednim momencie należy monitorować sytuację dziecka w szkole oraz sprawdzać stan jego wiedzy.
Marcin Michalewski
Jaka dyscyplina sportowa jest najlepsza na odchudzanie?
odchudzanie
sport
tenis

Jaka dyscyplina sportowa jest najlepsza na odchudzanie?

Odpowiednia dieta jest tylko jednym z kroków w kierunku zrzucenia zbędnych kilogramów. Osoby, które chcą schudnąć, powinny również zadbać o regularną aktywność fizyczną. Ważne, aby wybrać taką dyscyplinę sportową, która nie tylko będzie sprawiała przyjemność, ale również pozwalała spalać zbędne kalorie. Podpowiadamy, jakie formy aktywności są najbardziej efektywne podczas odchudzania.
Marcin Michalewski
Mężczyzna trenuje na pływalni.
sport
Pływanie
Siłownia

Jakie dyscypliny sportowe uprawiać w okresie jesienno-zimowym?

Jesienno-zimowy czas nie należy do najlepszych okresów w roku, w których łatwo rozpocząć przygodę ze sportem. Krótsze dni, niższa temperatura i kapryśne warunki atmosferyczne potrafią skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej. Podpowiadamy, jakie dyscypliny można uprawiać jesienią i zimą bez względu na warunki pogodowe.
Marcin Michalewski
Mężczyzna biega jesienią po lesie.
moda
Bieganie
Sportowe buty

Jak ubierać się na treningi biegowe jesienią?

Okres jesienny nie jest najłatwiejszym do rozpoczęcia przygody z bieganiem, ale jeżeli komuś bardzo na tym zależy, to i w trudnych warunkach pogodowych powinien sobie poradzić. Osoby początkujące mają zazwyczaj sporo problemów z odpowiednim ubraniem się na chłodną, kapryśną pogodę. Aby robić to właściwie należy poznać podstawowe zasady komponowania strojów do biegania na chłodne dni.
Marcin Michalewski
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa