Marcin Michalewski

raczkujące dziecko dotyka paluszkami kontaktu
Styl życia

Jak przygotować dom na raczkowanie dziecka?

Marcin Michalewski
niemowlę leżące w białym leżaczku-bujaczku
rozwój dziecka
Dziecko

Leżaczek-bujaczek dla niemowląt - jakie spełnia funkcje i czy warto go kupić?

Na przestrzeni ostatnich lat leżaczek-bujaczek stał się jednym z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. Gadżet ten jest bardzo przydatny dla rodziców i lubiany przez większość dzieci. Jednocześnie jednak leżaczek-bujaczek jest tematem wielu gorących dyskusji zarówno na forach internetowych, jak i na łamach mediów. Eksperci zauważają bowiem, że niewłaściwie użytkowany gadżet może niekorzystnie wpływać na rozwój niemowlaka.
Marcin Michalewski
męska ręka przesuwająca palcem po ekranie tabletu z wyświetlonym planem kuchni, w tle meble kuchenne
aranżacja wnętrz
Meble
wnętrza

Meble na wymiar czy gotowe moduły? Na które się zdecydować?

Zakup nowych mebli do domu czy mieszkania wiąże się ze sporym wydatkiem. Zdecydowanie najbardziej kosztowną i absorbującą inwestycją jest wyposażenie w meble kuchni. Klienci mogą wybierać z dwóch opcji – gotowych modułów meblowych albo mebli na wymiar, dostosowanych do konkretnych wnętrz. Podpowiadamy, kiedy i w jakich przypadkach lepiej wybrać gotowe meble ze sklepu, a kiedy postawić na meble na zamówienie.
Marcin Michalewski
dziecko w różowym ubranku leżące w łóżeczku, patrzy na kołyskę
rozwój dziecka
zabawki
Dziecko

Karuzelka do łóżeczka niemowlaka - czy warto ją posiadać?

Karuzelka do łóżeczka niemowlaka jest jednym z najpopularniejszych gadżetów kupowanych przez rodziców, jak i na prezenty przez osoby odwiedzające maluszka. Opinie na temat przydatności takiej zabawki są różne. Producenci i zwolennicy takich gadżetów przekonują, że jest to dobre rozwiązanie wspierające rozwój niemowlaka. Przeciwnicy zaś twierdzą, że to jedna z zabawek na które wydaje się niepotrzebnie, czasami spore pieniądze. Czy zatem warto zainwestować w zakup karuzeli dla kilkutygodniowego dziecka?
Marcin Michalewski
W sklepie doradca pomaga wybrać parze płytki kuchenne
aranżacja wnętrz
dekoracje wnętrz
Meble

Meble kuchenne z płyty laminowanej czy MDF-u? Wady i zalety obu rozwiązań

Wybór frontów w meblach kuchennych ma znaczenie nie tylko dla wyglądu całej zabudowy, ale również dla kwestii praktycznych. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są fronty wykonywane z płyty laminowanej albo płyty MDF. Poza cenami oba rodzaje mebli różnią się pod wieloma innymi względami. Przybliżamy ich charakterystykę oraz wymieniamy plusy i minusy, które mogą mieć decydujący wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji przed zakupem.
Marcin Michalewski
odchudzanie
dieta
jedzenie

W jaki sposób zmienić dietę na zdrowszą?

Zmiana diety zawsze wiąże się z szeregiem wyrzeczeń. Właśnie z tego względu wiele osób ma problemy z dłuższym wytrzymaniem w postanowieniach dotyczących zmienionych nawyków żywieniowych. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, aby zwiększyć szanse na całkowite przejście z niezdrowego odżywiania na dietę opartą w produkty bogate w witaminy i mające pozytywne działanie na zdrowie i ogólne samopoczucie.
Marcin Michalewski
uśmiechnięta kobieta z założonym na rękę stabilizatorem sportowym
sport
treningi
Choroby

Stabilizatory ochronne dla sportowców - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kontuzje są wpisane zarówno w sport zawodowy, jak i amatorski. O ile w przypadku profesjonalistów kwestie przeciwdziałania urazom oraz ich ewentualne leczenie jest na najwyższym poziomie, o tyle w przypadku amatorów o to trudno. Jeśli już jednak uda się postawić diagnozę i jednym ze wskazań lekarskich będzie zakup i używanie stabilizatora na konkretną partię ciała, warto wiedzieć, jak wybrać ten odpowiedni.
Marcin Michalewski
sport
okulary
trening

Jak wybrać okulary sportowe?

Okulary sportowe mają za zadanie nie tylko ułatwiać uprawianie dyscypliny osobom mającym problemy ze wzrokiem, ale również często pełnią funkcję ochronną. Tak jest w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Odpowiedni dobór okularów do aktywności fizycznej może znacząco poprawić komfort uprawiania sportu. Jeśli jednak będą one dobrane niewłaściwie, to w skrajnych przypadkach, osoba z nich korzystająca może stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników sportowej rywalizacji.
Marcin Michalewski
plik banknotów i mandatów trzymany w rękach
motoryzacja
samochód
Auto

Mandaty dla kierowców zimą - za co można je otrzymać?

Zima nie jest łatwym czasem dla kierowców. Trudne warunki atmosferyczne mogą mocno utrudniać przygotowanie samochodu do jazdy i samo poruszanie się po drogach. Żeby tego było mało, kierowcy muszą uważać na to w jaki sposób przygotowują auto, ponieważ niektóre praktyki są niezgodne z prawem. Prezentujemy najczęściej popełniane wykroczenia w okresie zimowym, za które grożą mandaty w wysokości nawet do 500 złotych.
Marcin Michalewski
ubrania na stok narciarski
sport
narty
zima

Co zabrać ze sobą na stok narciarski?

Sezon zimowy dla wielu osób oznacza intensywny, ale relaksujący czas spędzany na stokach narciarskich. Niezależnie od tego, czy planuje się dłuższy wyjazd na „białe szaleństwo” czy jednodniowy wypad na stok narciarski znajdujący się w pobliżu miejsca zamieszkania, zawsze trzeba pamiętać o zabraniu kilku rzeczy. Mowa tu zarówno o tych wchodzących w skład podstawowego wyposażenia narciarskiego, jak i takich, które mogą uatrakcyjnić i uprzyjemnić czas spędzony na stoku.
Marcin Michalewski
srebrny laptop, kubek z kawą, kwiatek, drukarka i kalendarz na białym biurku
współpraca
Praca

Laptop do pracy biurowej - czym kierować się przy wyborze?

Zakup laptopa do pracy biurowej może nie należy do największych wyzwań właścicieli firm, ale powinien zostać dokonany z należytą dokładnością. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić sprzęt adekwatny do potrzeb i specyfiki danej pracy. Nie można bowiem założyć, że jeden model laptopa będzie sprawdzał się w każdym biurze. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu na zebranie konkretnych informacji, które ułatwią sprzedawcy dobranie odpowiedniego sprzętu.
Marcin Michalewski
czujnik czadu wiszący białej ścianie
Salon
zima
wnętrza

Czujnik czadu do domu i mieszkania - kiedy warto rozważyć zakup?

Zima w Polsce jest tzw. sezonem grzewczym. Niskie temperatury powietrza sprawiają, że do komfortowego funkcjonowania w zamkniętych pomieszczeniach niezbędne jest ogrzewanie. Ono z kolei wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zagrażających życiu usterek urządzeń grzewczych. To one przyczyniają się do śmierci w wyniku zatrucia gazem ziemnym albo tlenkiem węgla, czyli popularnym czadem. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, można zaopatrzyć się w czujnik czadu. Kiedy warto to zrobić?
Marcin Michalewski
uśmiechnięta kobieta na korcie tenisowym z rakietą do tenisa w dłoni
sport
tenis
trening

Rakieta do tenisa dla kobiety - czym kierować się przy zakupie?

Zakup pierwszej rakiety do tenisa nie jest łatwym zadaniem, a wybranie tej odpowiedniej dla kobiety jest jeszcze trudniejsze. Aby móc dokonać właściwego wyboru, a rakieta była dopasowana do poziomu, możliwości i oczekiwań osoby z niej korzystającej, należy poznać kilka istotnych parametrów i szczegółów technicznych. Podpowiadamy, co w przypadku rakiet tenisowych dla kobiet powinno mieć największe znaczenie oraz ile kosztuje dobrej jakości sprzęt.
Marcin Michalewski
dłonie mężczyzny przy regulatorze pokojowym
Salon
zima
wnętrza

Jak wybrać dobry regulator pokojowy do pieca gazowego?

Regulator pokojowy jest urządzeniem albo całym systemem urządzeń, które służą do sterowania elementami odpowiadającymi za kwestie grzewcze w piecach. Dzięki takiemu regulatorowi możliwe jest zaprogramowanie pożądanej temperatury bez konieczności ustawień na samym piecu. Regulatory pokojowe nie tylko ułatwiają życie, ale również minimalizują ryzyko wystąpienia problemów z piecem, które mogą wyniknąć z powodu częstych zmian ustawień temperatury właśnie na urządzeniu grzewczym. Podpowiadamy, jak wybrać dobry regulator pokojowy, jakie korzyści wynikają z jego posiadania i z jakimi kosztami zakupu i montażu trzeba się liczyć.
Marcin Michalewski
mężczyzna tankujący samochód na stacji benzynowej, trzymający portfel w dłoniach
motoryzacja
samochód
Auto

Jak zmniejszyć spalanie paliwa podczas jazdy samochodem?

Rosnące ceny paliw przyprawiają kierowców o zawrót głowy i sprawiają, że ci coraz częściej zastanawiają się nad tym, jak zmniejszyć jego spalanie. Wprawdzie najnowsze auta są wyposażone w silniki, które zużywają znacznie mniej paliwa aniżeli samochody z silnikami starszej generacji, ale nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. W takich przypadkach najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie się do sprawdzonych metod, które pozwolą przynajmniej na niewielką oszczędność.
Marcin Michalewski
samochód czyszczony w myjni automatycznej
motoryzacja
samochód
Dom

Jak dbać o czystość samochodu w okresie zimowym?

Zima nie jest łatwym czasem dla kierowców i właścicieli samochodów. Niskie temperatury i kapryśna aura nie tylko często utrudniają samą jazdę, ale również nie sprzyjają dbaniu o czystość auta. Problematyczne jest zarówno sprzątanie wnętrza samochodu, jak i czyszczenie go z zewnątrz. Aby nieco ułatwić sobie wykonywanie tych czynności, a nawet zmniejszyć częstotliwość ich wykonywania warto poznać kilka praktycznych sposobów na dbanie o czystość pojazdu zimą.
Marcin Michalewski
aparat na statywie, dwie lampy do zdjęć, białe tło zdjęciowe
wideo
plan zdjęciowy
Praca

Jak i kiedy warto samemu tworzyć materiały wideo promujące firmę?

Internet jest obecnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym kanałem marketingowym dla firm. Na przestrzeni lat marketing internetowy mocno ewoluował, ale od pewnego czasu nie zmieniają się trendy, a jedynie detale. Jak można zauważyć na serwisach społecznościowych komunikacja marek i firm w wielu przypadkach przybiera formę materiałów wideo. Aby móc w taki sposób prowadzić działania promocyjne, można wybrać dwie opcje. Pierwsza zakłada powierzenie tego specjalistycznej, ale zazwyczaj drogiej firmie, a druga działania na „własną rękę".
Marcin Michalewski
kobieta i mężczyzna siedzący przy komputerze
fotografia
Praca
kariera

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej firmy?

W obecnych czasach każda, nawet mała, lokalna firma powinna być obecna w sieci internetowej. Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie potencjalnym klientom swojej oferty, portfolio oraz zaprezentowanie wartości i historii firmy jest posiadanie strony www. Teoretycznie jej stworzenie nie stanowi problemu. Wszak na rynku jest wiele firm wykonujących tego rodzaju zlecenia. Jednak osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy i nie znają najnowszych trendów mogą wybierać niewłaściwe rozwiązania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę na etapie planowania stworzenia strony internetowej firmy oraz z jakimi kosztami należy się liczyć.
Marcin Michalewski
kobieta na korcie tenisowym trzymająca rakietę do tenisa w ręku
pielęgnacja
sport
tenis

Jak o dłonie powinny dbać osoby uprawiające sporty rakietowe?

Profesjonalni sportowcy, dzięki całym sztabom ludzi doskonale wiedzą, jak dbać o swoje ciało, aby było odpowiednio zregenerowane i przygotowane na intensywny wysiłek fizyczny. W przypadku amatorów często z tą świadomością jest problem. Osoby uprawiające sporty rakietowe typu tenis ziemny, squash czy badminton szczególną uwagę powinny zwrócić na dbanie o swoje dłonie i nadgarstki.
Marcin Michalewski
banany, jabłka, winogrona, gruszki, pomarańcze, czereśnie na białym tle
odchudzanie
dieta
sport

Jakie owoce powinny znaleźć się w diecie sportowca?

Codzienne dostarczanie organizmowi witamin i wartości odżywczych jest ważne dla każdego człowieka. Szczególną uwagę na tę kwestię powinny jednak zwracać osoby regularnie wykonujące intensywny wysiłek fizyczny. Jak powszechnie wiadomo, zbilansowana dieta sportowców powinna być bogata między innymi w owoce. Które są najzdrowsze, jak dużo ich spożywać i o jakich porach? Aby właściwie dbać o swoje zdrowie, odpowiedzi na te pytania powinien znać każdy nawet amatorsko trenujący sportowiec.
Marcin Michalewski
trener pomagający ćwiczyć kobiecie na siłowni
sport
trening
Praca

W jaki sposób sprawdzić kwalifikacje zawodowe trenera sportowego?

Treningi sportowe pod okiem instruktorów i trenerów stanowią bardzo popularną formę aktywności zarówno dorosłych, jak i dzieci. Decydując się na podjęcie nauki u konkretnego trenera lub instruktora, oczekuje się, że jest to osoba wykwalifikowana, doświadczona w tym co robi i kompetentna. Z tym bywa jednak różnie. O ile niekiedy dorośli są w stanie przypuszczać, że szkoląca ich osoba może nie być odpowiednio wykwalifikowana, o tyle dzieci absolutnie tego nie zrobią. W każdym przypadku warto upewnić się, czy trener lub instruktor posiada odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć z konkretnej dyscypliny.
Marcin Michalewski
długopis, żółty kubek z kawą, kartka z napisem leżące na stole
sport
depresja
Psychika

Jak przetrwać najbardziej depresyjny dzień w roku?

Na trzeci poniedziałek stycznia przypada tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Termin Blue Monday został stworzony przez psychologa z Wielkiej Brytanii, Cliffa Arnalla. Według niego właśnie tego dnia najwięcej osób cierpi na rozdrażnienie, stany depresyjne lub do nich podobne oraz odczuwa brak motywacji i chęci do działania. Niezależnie od tego, czy jest się podatnym na złe samopoczucie i stany depresyjne, warto umilić sobie trzeci poniedziałek stycznia.
Marcin Michalewski
wnuczka wręczająca prezent dziadkowi
prezenty
kubki
Dzień Dziadka

Jaki prezent kupić na dzień dziadka?

Dla wielu osób dziadek jest najważniejszym, zaraz po ojcu, mężczyzną w życiu. Często to on ma znaczący udział w wychowaniu wnuków. Warto, aby pamiętały one o tym, jak wiele dla nich znaczy i okazały to w szczególności 22 stycznia. Właśnie wtedy obchodzony jest bowiem Dzień Dziadka. Jaki prezent kupić dziadkowi, aby sprawił mu radość? Najlepiej taki, który będzie wiązał się z jego zainteresowaniami i hobby albo przypominał mu o najpiękniejszych chwilach spędzonych z wnukami.
Marcin Michalewski
wnuczka wręczająca prezent babci
moda
prezenty
Dzień Babci

Pomysły na prezenty dla nowoczesnej babci

Kwiatek z kartką lub laurką to prawdopodobnie najpopularniejszy zestaw prezentowy na Dzień Babci. Prawdopodobnie sprawi on radość obdarowywanej osobie, ale jeśli otrzymuje ona go co roku, to może to zwyczajnie źle wyglądać. Zwłaszcza że czasy się zmieniają i obecnie wiele babć nie wpisuje się w obraz starszej osoby, która całymi dniami siedzi w domu i nie ma specjalnych zainteresowań. Mając to na względzie, wnuki powinny dostosować prezenty na Dzień Babci do trybu życia, jaki prowadzi ich ukochana osoba.
Marcin Michalewski
Zbliżenie na dłonie gracza komputerowego trzymającego konsolę.
sport

Czym jest e-sport i jak wygląda on w Polsce?

E-sport jest skróconą nazwą od „sportu elektronicznego”, czyli formy rywalizacji z użyciem gier komputerowych. Ten młody i dosyć specyficzny sport od kilku lat rozwija się w bardzo szybkim tempie na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie odbywają się międzynarodowe turnieje dla profesjonalnych graczy, a rywalizacje są coraz częściej transmitowane w telewizjach sportowych.
Marcin Michalewski
Kobieta trzyma telefon, nad którym unoszą się ikonki z mediów społecznościowych.
Praca

Jak social media mogą pomóc w promocji firmy?

Media społecznościowe mocno zakorzeniły się w strukturach internetu i stały się istotnym elementem życia dla wielu ludzi. Popularne social media najbardziej cenią młodzi ludzie, ale korzystają z nich również osoby starsze. Właśnie dlatego tego typu platformy są doskonałym miejscem na zaprezentowanie i wypromowanie oferty swojej firmy. Od pewnego czasu posiadanie profili firmowych na kilku najbardziej popularnych serwisach niejako stanowi podstawę marketingu internetowego.
Marcin Michalewski
Monitor komputera z widocznym projektem logo.
Praca
kariera

Identyfikacja wizualna firmy - dlaczego jest ważna i na co zwrócić uwagę?

Identyfikacja wizualna jest jednym z podstawowych narzędzi do kreowania wizerunku firmy lub marki. Na całość identyfikacji wizualnej składa się wiele elementów, które są tworzone w przyjętym schemacie i charakterze. Pojęcie identyfikacji wizualnej jest znane i powszechne w przypadku dużych firm, które przykładają do niej bardzo dużą wagę. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mniejszych działalności, szczególnie tych obejmujących zasięgiem rynek lokalny. Nawet w takich firmach warto zadbać o spójny i dopracowany wizerunek.
Marcin Michalewski
Zbliżenie na wlew paliwa w samochodzie.
Samochody
Dom

Czy warto zimą używać ulepszaczy do paliw?

Sezon zimowy w Polsce może nie wiąże się z długo panującymi ekstremalnie niskimi temperaturami powietrza, ale zawsze trzeba być przygotowanym a ich okresowe występowanie. Szczególnie ważne jest to dla posiadaczy samochodów, którzy pozostawiają je na kilka lub kilkanaście godzin na powietrzu. Samo tankowanie zimowych paliw nie zawsze wystarcza. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju dodatki do paliw, ale nie wszyscy mają do nich przekonanie. Czy zatem warto je stosować i w jakim stopniu mogą one pomóc w prawidłowej pracy auta zimą?
Marcin Michalewski
Białe biurko, komuter, klawiatura i krzesło biurowe.
prawo
Meble
Praca

Urządzenie biura - lista niezbędnych rzeczy

Niezależnie od tego, czy urządza się nowe biuro o dużej powierzchni, czy mniejsze pomieszczenie pod jedno stanowisko pracy, zawsze trzeba poświęcić sporo czasu na jego zagospodarowanie. W przypadku większych biur konieczny jest dobór i zakup większej ilości mebli, urządzeń i dodatków, z kolei urządzając małe powierzchnie, liczy się umiejętność odpowiedniego zagospodarowania każdego wolnego metra. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym biurze, aby było ono komfortowym i praktycznym miejscem pracy.
Marcin Michalewski
Samochód na zasypanej śniegiem drodze.
Samochody
zima
Dom

Co każdy kierowca powinien posiadać w samochodzie w okresie zimowym?

Okres zimowy dla kierowców nie jest łatwy i przyjemny. Mimo że w ostatnich latach zimy w Polsce są łagodniejsze niż kiedyś, to i tak potrafią uprzykrzyć życie osobom prowadzącym pojazdy. Szczególne problemy mogą mieć ci, którzy nie pamiętają o wyposażeniu auta w kilka podstawowych rzeczy mogących przydać się zimą w czasie podróży. Większość z nich nie zajmuje dużo miejsca i zmieści się nawet w małych samochodach.
Marcin Michalewski
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa