Anna Lewandowska w afrykańskich warkoczykach
East News

 

Wczorajszy mecz Polska-Senegal obfitował w emocjonujące momenty, które poruszyły widzów zasiadających przed ekranami w całym kraju. Po dość rozczarowującej porażce polskiej drużyny narodowej, miliony telewidzów obserwowali jak Anna Lewandowska podbiega do markotnego męża i w geście pocieszenia rzuca mu się na szyję. 

 

Więcej: Instamatki znów atakują Annę Lewandowską! O co poszło tym razem?

 

Anna Lewandowska pociesza Roberta po przegranym meczu
East News

 

Kiedy małżonka kapitana drużyny pojawiła się wczoraj w telewizji, nie sposób było nie dostrzec jej nowego uczesania, w którym lewa strona jej brązowych włosów spływała z ramion w lśniących falach. Z kolei prawa strona jej fryzury została zapleciona w dwa rzędy drobnych, ciasnych warkoczyków, w które Anna wplotła białą i czerwoną tasiemkę w barwach narodowych.

 

Więcej: Tak Anna Lewandowska pocieszała Roberta po przegranym meczu z Senegalem!  

 

Anna Lewandowska w afrykańskich warkoczykach
East News

 

Bez względu na to, co sądzicie o estetycznym efekcie nowego uczesania Anny Lewandowskiej, warkoczyki zaplecione w tym stylu – zwanym cornrows – są nieodłącznym elementem czarnoskórej kultury, bardzo popularnym na Karaibach. Historia warkoczyków typu cornrows sięga do aż 3000 lat przed naszą erą (malunki z ery kamienia łupanego przedstawiające Afrykanki z uplecionymi włosami odkryto na Saharze). Ze względu na ich wygodę, nosiły je także amerykańskie niewolniczki.

 

Więcej: Anna Lewandowska ma nową fryzurę! Zupełnie jak z lat 90.

 

Rihanna
Instagram

 

Być może pamiętacie tę fryzurę z teledysków hip-hopowych czy R&B u czarnoskórych wykonawców takich jak Destiny's Child, Ludacris, Alicia Keys czy Lil' Bow Wow. Po latach świetności warkoczyków typu cornrow w latach 90. i 00., uczesanie straciło na popularności, a Beyonce, Alicia Keys i Janet Jackson zrezygnowały z nich na rzecz wyprostowanych chemicznie włosów.

 

Więcej: Lewandowska, Ziółek i Jaunat! Te polskie WAGs są już w Rosji  

 

Beyonce w klipie Lemonade
YouTube

 

Teraz warkoczyki cornrows wróciły do łask, a ich uroda jest znowu doceniona za sprawą nowej fali czarnoskórych wykonawców takich jak FKA Twigs, Nicki Minaj czy Zendaya. 

 

Więcej: Lewandowska poleca olej kokosowy, Chodakowska twierdzi, że jest niezdrowy. Kto ma rację?

 

FKA Twigs
Instagram

 

Oczywiście Anna Lewandowska nie jest pierwszą białą kobietą, która pokazała się w afrykańskiej fryzurze. Gwiazdy takie jak Kardashianki, Miley Cyrus, Justin Bieber czy Kristen Stewart wszystkie pokazały się w afrykańskich warkoczykach, a Katy Perry miała cornrowsy w swoim kontrowersyjnym klipie do piosenki „This is How We Do". 

 

Więcej: Nieleczona, może prowadzić do śmierci… Na co choruje Dominika Grosicka?

 

Justin Bieber, Kylie Jenner i Miley Cyrus w afrykańskich warkoczykach
Instagram

Więcej: Oj, to zdjęcie Roberta Lewandowskiego nie spodoba sięAnnie Lewandowskiej!

 

Anna Lewandowska pociesza Roberta po przegranym meczu

 

Jak Wam się podoba Ania w tej klasycznej i symbolicznej fryzurze?

 

Więcej: Lewandowscy to prawdziwa power couple! W co inwestują zarobione pieniądze? 

 

Anna Lewandowska w afrykańskich warkoczykach
East News

 

Więcej na temat włosy Anna Lewandowska