Czy po doświadczeniach w "Na sygnale", Agata Załęcka mogłaby naprawdę uratować człowieka?

Źródło: Anna Robak, Krzysztof Plona

W serialu "Na sygnale" Agata Załęcka gra dzielną ratowniczkę Renatę. Zapytaliśmy aktorkę, czy dzięki serialowi ma teraz większa wiedzę medyczną i czy byłaby w stanie uratować człowieka, gdyby jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo?

Wiem, na czym polega masaż serca, sztuczne oddychanie, ale wolałabym, żeby taka sytuacja mnie nie spotkała. Generalnie znam podstawy pierwszej pomocy, ale i tak jest niezbędna ekipa ratunkowa, która ma wszystkie medykamenty - powiedziała Party.pl aktorka.

Agata Załęcka umiałaby jednak w prosty sposób sprawdzić czy ktoś ma krwotok wewnętrzny. Uważajcie, to prosta rada.

Kiedyś ktoś w towarzystwie użył wyrażenia: nawrót kapilarny. Włączyłam się automatycznie do dyskusji. Wiem co to jest i rozumiem, dlaczego niektórzy lekarze proszą, żeby pacjentki zdjęły manicure, zmyły lakier do paznokci. Bo nawrót kapilarny jest gdy naciskasz na opuszek palca i po paznokciu widać po ilu sekundach krew z powrotem napływa. Gdy jest jakiś problem - koniuszek palca jest biały - to znaczy, że najprawdopodobniej jest wewnątrz krwotok i trzeba działać. Mogę poszczycić się szerszą wiedzą w towarzystwie niż tylko o aktorstwie i podróżach - mówi nam Agata Załęcka z "Na sygnale".

Wiedzieliście o tym? Jeśli oglądacie "Na sygnale" to pewnie tak.

Zobacz także: Jesień z "Na sygnale"! Co wydarzy się w najbliższych odcinkach serialu? FOTOSTORY

 

Na sygnale ekipa
Fot. Artrama

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Czy chciałbyś zrobić kurs ratowania życia?

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady