Dobrze dobrany rozmiar prezerwatywy: wygoda podczas stosunku i bezpieczeństwo antykoncepcji

zapakowane prezerwatywy
Fot. Flickr/robertelyov/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Rozmiary prezerwatyw należy dopasować do rozmiaru penisa. Źle dobrany kondom może się zsuwać lub powodować ucisk i pękać. Oszczędź sobie dyskomfortu i wybierając prezerwatywę kieruj się rozmiarem członka, a nie kolorem ani smakiem.

 

Prezerwatywę dobieramy według upodobań i potrzeb. Na rynku dostępne są cienkie, grubsze, z dodatkowym nawilżeniem, z wypustkami, z lubrykantem chłodzącym lub rozgrzewającym, owocowe, prążkowane, kolorowe i wiele innych. Ale poza kwestią doboru rodzaju prezerwatywy, ważniejszą decyzją jest kupno kondomu o właściwym rozmiarze. Jak określić rozmiar penisa i wybrać idealnie dopasowaną prezerwatywę?

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: pieczone bataty

 

Dobrze dobrana prezerwatywa zapewnia komfort i daje poczucie bezpieczeństwa. Kondomy różnią się od siebie długością i szerokością, choć przy wyborze najważniejsza jest średnica. Długość nie odgrywa tak ważnej roli. Jakość doznań zależy od tego czy prezerwatywa nie będzie zbyt ciasna (może pękać) lub zbyt duża (może się zsuwać). Aby dobrać prezerwatywę o właściwym rozmiarze należy zmierzyć obwód penisa w wzwodzie.

 

Obwód penisa i odpowiadające mu rozmiary prezerwatyw:

  • 9,5-10 cm – prezerwatywa 47 mm
  • 10-11 cm – prezerwatywa 49 mm
  • 11-11,5 cm – prezerwatywa 53 mm
  • 11,5-12 cm – prezerwatywa 57 mm
  • 12-13 cm – prezerwatywa 60 mm
  • 13-14 cm – prezerwatywa 64 mm
  • 14-15 cm – prezerwatywa 69 mm

Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są prezerwatywy 53 mm. Milimetry oznaczają szerokość prezerwatywy.

Zobacz także: prezerwatywy, których prawie się nie czuje.

 

Prezerwatywy produkowane są przez różne firmy, dlatego podane rozmiary mogą nieznacznie różnić się od informacji podanych na opakowaniu.

 

Często też prezerwatywy oznaczane są rozmiarami: L (długość penisa wynosi około 18 cm), M (długość wynosi około 14 cm) i S (długość około 12,5 cm). Trudno jest uzyskać dokładny rozmiar penisa, ponieważ jego kształt nie sprzyja pomiarom. Dla pewności lepiej wybrać nieco większy rozmiar prezerwatywy.

 

Rozmiary prezerwatyw znajdują się na opakowaniach, dlatego przed ich zakupem warto sprawdzić jaki rozmiar kupujesz. W sklepach internetowych i na aukcjach można znaleźć szczegółowy opis, który pomoże dokonać wyboru.

 

Źle dobrana prezerwatywa nie spełni swojej funkcji i może spowodować duży dyskomfort w trakcie stosunku. Lepiej tego unikać i w pierwszej kolejności wybierać kondomy ze względu na właściwy rozmiar, a nie zapach czy smak.


Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady