Pozycja na żabkę – kilka rodzajów penetracji od tyłu

Kobieta i mężczyzna w  łóżku
Fot. © gpointstudio/Fotolia.com

Pozycja na żabę ma wiele różnych wariantów i trudno określić jednoznacznie jak powinno być ułożone ciało partnera. Tytułową „żabką” jest w tym przypadku kobieta, która przyjmuje pozycję skuloną – kolana są blisko klatki piersiowej a pośladki mocno wypięte. W tego typu ułożeniu penetracja jest głęboka a mężczyzna pełni dominującą rolę.

Jak wygląda pozycja na żabkę

Istnieje wiele rodzajów pozycji na żabkę. Jedna z nich polega na tym, że kobieta podkula rozszerzone i zgięte w kolanach nogi przyciągając do nich klatkę piersiową kładzie ramiona i ręce na łóżku lub podłodze jednocześnie wypinając pośladki. Partner może siedzieć, leżeć lub klękać za partnerką.

 

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: ciasto francuskie z Nutellą

Inną wersją tej pozycji jest sytuacja, w której mężczyzna leży z szeroko rozstawionymi i ugiętymi w kolanach nogami a odwrócona do niego plecami i skulona kobieta usadawia się na jego kroczu mając złączone nogi. W tym przypadku kobieta może lekko kontrolować głębokość i tempo penetracji, jednak to mężczyzna w większym stopniu dowodzi całym aktem seksualnym, sterując kobietą dłońmi, które trzyma na jej biodrach.

 

Jeszcze innym wariantem pozycji na żabkę jest kochanie się na rogu łóżka. Mężczyzna siada na łóżku opierając stopy na podłodze i rozszerzając nogi, kobieta w skulonej pozycji siada na jego kroczu opierając stopy na łóżku. Takie ułożenie ciał wymaga od partnerów dobrej koordynacji ruchowej. Należy uważać by podczas miłosnych uniesień partnerka nie wylądowała na podłodze.

Wady i zalety pozycji na żabkę

Większość pozycji tylnych umożliwia bardzo głęboką penetrację oraz stymulację piersi kobiety przez oboje partnerów. Jest zalecana dla par, u których występują znaczne różnice w wadze oraz wzroście. Dodatkowo mężczyzna może pieścić plecy partnerki. Pozycja ta nie jest polecana dla kobiet, które mają problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego. Złączenie nóg znacznie utrudnia stymulację łechtaczki – wyjątkiem jest pozycja, w której kobieta rozszerza nogi i opiera ręce na podłożu. Odczuwanie przez kobietę bólu podczas bardzo głębokiej penetracji jest też przeciwwskazaniem dla pozycji na żabkę. 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady