City breake, czyli krótki wypad za granicę - gdzie się wybrać?

Młoda kobieta ogląda mapę Paryża.
Fot. ©redchanka/stock.adobe.com

City breake to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają zwiedzać, ale nie mają zbyt wiele wolnego w pracy. Weekendowe wypady do największych i najpiękniejszych europejskich stolic to nowy sposób na pogodzenie chęci podróżowania z ograniczonymi finansami.

 

Krótki weekendowy wypad do popularnego europejskiego miasta może być idealnym rozwiązaniem na przedłużony weekend (np. Boże Ciało). Tym bardziej, że tanie linie lotnicze oferują bilety w bardzo przystępnych cenach. Całkowity koszt wyjazdu okazuje się często znacznie niższy niż np. weekend nad polskim morzem.

 

City breake - dlaczego warto podjąć wyzwanie?

 

Długi urlop za granicą jest przyjemnością, na którą niestety nie każdy może sobie pozwolić. Dodatkowo jego planowanie wymaga dokonania wcześniejszych rezerwacji, a najmodniejsze kierunki wypoczynku, zazwyczaj generują wysoki koszt biletów lotniczych. City breake to szansa na spontaniczny wypad we dwójkę lub w gronie kilku znajomych.

 

Koszt biletu lotniczego w obie strony (bez dużo wcześniej dokonanej rezerwacji) to średnio około 150 zł - zwłaszcza jeśli na zwiedzanie jednej z europejskich stolic zdecydujemy się przed sezonem wakacyjnych urlopów lub zaraz po nim. Najlepsze okresy na skorzystanie z okazji to marzec - maj lub wrzesień - październik. Jeśli uda nam się wcześniej zaplanować podróż, to kupując bilet ze znacznym wyprzedzeniem, można polecieć i wrócić już za 50 zł. Dlatego coraz więcej osób najpierw szuka tanich biletów i jeśli pokaże się naprawdę atrakcyjna opcja, decydują się na wylot. Jest to o tyle ciekawe, że miejsce docelowe uzależnione jest od kosztów podróży. Posiadając bilet, wystarczy zarezerwować tani nocleg za pośrednictwem jednego z portali i sposób na spędzenie wolnego weekendu gotowy!

 

Gdzie warto polecieć?

 

Najczęściej wybierane są najpiękniejsze europejskie stolice: Paryż, Londyn, Barcelona, ale też czeska Praga czy Amsterdam. Krótki pobyt może być okazją do intensywnego zwiedzania, w którym zupełnie nie przeszkadza nieco gorsza pogoda. Wieczory natomiast są okazją do poznania nocnego życia stolicy. Duże miasta nigdy nie śpią - życie toczy się równie intensywnie w dzień jak i w nocy. Dobrą opcją jest przedłużenie weekendu, jeśli wybieramy się np. na koncert ulubionego zespołu, wystawę czy sportowe wydarzenie.

 

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem (poza czasem) jest bagaż - tanie linie lotnicze wymagają pakowania się w jedną, niewielkich rozmiarów torbę. Każdy dodatkowy bagaż podnosi cenę biletu. Ale doświadczeni city breakerzy chętnie dzielą się wskazówkami “jak się dobrze spakować” na forach internetowych i podróżniczych blogach.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady