Ćwiczenia fitness i balet w jednym, czyli barre workout - na czym polega trening?

Młoda kobieta ćwiczy na zajęciach barre.
Fot. ©satyrenko/stock.adobe.com

Barre workout to intensywne i bardzo efektywne ćwiczenia, które angażują całe ciało. Trening wzmacnia mięśnie, poprawia postawę ciała, a także pozwala osiągnąć smukłą sylwetkę. Barre workout to połączenie fitnessu i baletu z elementami klasycznego aerobiku oraz jogi.

 

Barre workout zyskał popularność po premierze amerykańskiego filmu “Czarny Łabędź” z 2010 r. Odtwórczyni głównej roli w produkcji, Natalie Portman, przygotowywała się do zagrania baletnicy pod okiem profesjonalnej tancerki, która opracowała dla niej specjalny program treningowy. Ćwiczenia stanowiły połączenie baletu z fitnessem, co szybko spotkało się z dużym zainteresowaniem i na dobre zagościło w profesjonalnych klubach fitness.

 

Barre workout - na czym polega trening?

 

Barre workout to ćwiczenia przy drążku, na którym trenują profesjonalne baletnice, jednak z aktywności mogą również korzystać osoby, które nie miały wcześniej z baletem nic wspólnego. Zajęcia to połączenie ćwiczeń z zakresu fitnessu, baletu oraz jogi. Wbrew pozorom trening jest bardzo intensywny i wymaga zaangażowania wszystkich mięśni ciała. Zajęcia odbywają się przy rytmicznej i szybkiej muzyce. Do wykonywania ćwiczeń wystarczy wygodny strój sportowy i nie ma potrzeby kupowania specjalnego body czy baletek.

 

Trening barre - efekty

 

Godzinny trening barre pozwala spalić ok. 300 kcal. Ćwiczenia przy drążku angażują wszystkie mięśnie, ze szczególnym uwzględnieniem dolnych partii ciała, tj.: pośladków, ud, łydek. Barre workout wzmacnia tułów i kręgosłup, poprawiając tym samym postawę. Już po kilku tygodniach intensywnych ćwiczeń chodzenie z wyprostowanymi plecami, stanie się naturalnością. Trening barre rewelacyjnie wysmukla całą sylwetkę, pozwala spalić zbędny tłuszcz, a przy okazji zapewnia dobrą zabawę i odskocznię od tradycyjnych zajęć na siłowni.

 

Barre workout - dla kogo?

 

Trening barre to propozycja dla każdego, niezależnie od wieku. Ze względu na to, że ćwiczenia zawierają w sobie elementy baletu, częściej korzystają z nich kobiety, niż mężczyźni, jednak trening rewelacyjnie sprawdza się u obu płci. Barre workout to wyjątkowa propozycja dla pań po ciąży, które zmagają się z odstającym brzuszkiem i wiotką skórą oraz chcą wzmocnić mięśnie kręgosłupa.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady