Opalenizna po wizycie u kosmetyczki – to może być niebezpieczne!

Kobieta w solarium
Fot. Flickr/Whatsername?/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Wychodząc od kosmetyczki czujemy się piękne i zadbane. Często zapominamy o tym, że oczyszczona cera wymaga specjalnej ochrony. Zarówno promienie słoneczne, jak i wizyta na solarium mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

 

Nawet krótka wizyta w solarium poprawia nastrój i nadaje skórze zdrowy koloryt. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, których musisz być świadoma, zanim położysz się na łóżku opalającym. Należą do nich niektóre zabiegi kosmetyczne, takie jak na przykład oczyszczanie twarzy.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: kutia wigilijna

 

Do manualnego oczyszczania twarzy stosuje się często kwasy owocowe i glikolowe. Za ich pomocą usuwany jest martwy naskórek, dzięki czemu cera staje się gładsza i lepiej ukrwiona. Po zabiegu głębokiego oczyszczania skóra jest jednak podrażniona i szczególnie podatna na promieniowanie ultrafioletowe (UVA). Wystawienie jej na działanie lamp w solarium grozi wówczas groźnymi poparzeniami, a nawet nowotworem skóry.

 

Jeśli więc właśnie poddałaś się oczyszczaniu twarzy, powinnaś przynajmniej na tydzień odłożyć planowaną wizytę w solarium, a także chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych (stosując kremy z wysokimi filtrami).

 

Przed samodzielnym stosowaniem kosmetyków do oczyszczania twarzy koniecznie przeczytaj ulotkę i sprawdź opinie na ich temat. Jeśli natomiast zabieg wykonywany był w gabinecie kosmetycznym, wypytaj kosmetyczkę o przeciwwskazania i możliwe efekty uboczne.

 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje