Ciekawe miejsca do piercingu twarzy - górna część nasady nosa, policzki, część powyżej górnej wargi

przekłuwanie nosa
Fot. ©auremar/Fotolia.com

Popularnym kolczykiem na twarzy jest medusa – umieszcza się go nad górną wagą w rynience podnosowej. Cheek natomiast to piercing policzka, który jest przeznaczony dla kobiet często się uśmiechających – ozdoba ta podkreśli ich urodę. Kolczyk w górnej części nosa (koło oczu) nazywa się bridge i do tego zabiegu używa się sztangi.

Przez wiele lat piercing był przeznaczony tylko dla kobiet i dotyczył jednego kolczyka w uchu. Obecnie zmieniają się trendy i kolczykuje się wiele miejsc na twarzy, nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn.

Medusa – kolczyk nad górną wargą

Kolczyk w stylu medusa znajduje się nad górną wargą na środku twarzy. Taki rodzaj ozdoby dodaje seksapilu i bardzo elegancko prezentuje się na twarzy dziewczyny. Jednak musi on być dopasowany do regularnych rysów twarzy kobiety, która powinna mieć też uwydatnione miejsce nad wargą. Zakłada się go w rynience podnosowej, czyli małym zagłębieniu znajdującym się pomiędzy przegrodą nosa a górną wargą. Najczęściej kolczyk jest metalowym ćwiekiem z wkłutym kółeczkiem. Gojenie rany w tym miejscu trwa do 10 tygodni.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: roladki z łososiem

Cheek - kolczyk w policzku

Kolczyk w policzku (cheek) jest oryginalny i lekko zuchwały. Najładniej wygląda u kobiet, które mają radosną i często uśmiechniętą twarz – taka ozdoba podkreśla jej uśmiech. Najczęściej umieszcza się go w dołeczkach po obu stronach twarzy. Zabieg ten wykonuje się labretem lub sztangą. Zwykle przebija się skórę policzka na wylot. Rana po tym kolczyku goi się od 3 do 6 miesięcy, ponieważ znajduje się w miejscu, które często się porusza. Piercing w tym miejscu wymaga więc umiejętności specjalisty.

Bridge – kolczyk na szczycie grzbietu nosa

Piercing typu bridge wykonuje się na szczycie grzbietu nosa, blisko oczu. Do wykonania tego zabiegu używa się sztangi. W tym przypadku możliwe jest przekłucie nosa w poziomie lub pionie – często piercer może dopasować dany styl kolczykowania do rysów twarzy osoby. W kolczyku bridge niezmiernie ważna jest symetryczność. Samo przekłucie nie boli, jednak ciężko się goi. Rana jest zagojona po około 4-5 miesiącach.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje