Urządzenia do depilacji twarzy: depilatory laserowe, elektryczne oraz depilatory typu Epistick

Młoda kobieta jest w trakcie zabiegu kosmetycznego - depilacji twarzy.
Fot. ©Andrey Popov/Fotolia.com

Włoski, które pojawiają w różnych miejscach twarzy, a szczególnie nad górną wargą, można usuwać woskiem, pęsetką lub skorzystać z depilatora. Dzięki specjalnej głowicy, depilatory laserowe bezboleśnie je usuwają. W przypadku innych rodzajów urządzeń, może być odczuwany dyskomfort.

 

Zarówno depilatory do twarzy, jak i całego ciała, są bardzo popularne wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nim można łatwo pozbyć się obfitego owłosienia.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: tarta z brokułami, szynką i serem

Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy?

Przy wyborze depilatora do twarzy warto zwrócić uwagę na głowicę depilującą, która może być wyposażona w pęsety lub dyski. Pęsety lepiej sprawdzają się u osób, które mają rzadkie i cienkie włoski, a dyski - przy grubym i twardym owłosieniu. Depilator do twarzy powinien mieć również regulowaną szybkość obrotów oraz dodatkową nasadkę startową, którą można założyć zamiast głowicy depilującej. Urządzenie z nasadką startową i funkcją masażu idealnie sprawdza się u osób, które pierwszy raz z niego korzystają lub mają delikatną skórę.

Depilatory laserowe - czy są bezpieczne?

Używanie depilatorów laserowych jest bezpieczne i bezbolesne. Dzięki wiązce światła, urządzenie może usuwać zarówno pojedyncze włoski, jak i całe kępki. Depilatory laserowe są droższe od depilatorów elektrycznych oraz depilatorów typu Epistick, jednak włoski odrastają o wiele wolniej, a sam proces depilacji twarzy przebiega sprawniej. Laserowego modelu można użyć również pod pachami oraz do golenia okolic intymnych.

Elektryczne depilatory do twarzy

Depilatory elektryczne, które mają ceramiczne głowice, mogą być użytkowane nawet przez kilkanaście lat. Po pierwszej depilacji bywa odczuwany dyskomfort, ale po kilku zabiegach skóra przyzwyczaja się do depilatora. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na głowicę, tak by zebrała jak najwięcej włosków z twarzy. Wielkość głowicy również ma znaczenie, ponieważ większa nasadka sprawia, że depilacja przebiega szybciej.

Jak działają depilatory typu Epistick?

Depilatory Epistick są wyposażone w sprężynkę oraz dwa uchwyty. Idealnie sprawdzają się u osób, które mają pojedyncze włoski, ponieważ depilacja może być na początku bolesna. Depilatory Epistick są bardzo trwałe, ponieważ nie posiadają mechanicznych części. Niska cena również skłania do wyboru tego rodzaju urządzenia.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady