Sposoby na pozbycie się włosów w nietypowym miejscu – depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa

3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
Fot. ©Kalim/Fotolia.com

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

 

Owłosienie w nietypowym miejscu dla kobiety może być powodem zażenowania. Gdy pojawia się meszek włosowy nad ustami lub na brzuchu, to panie robią wszystko, aby pozbyć się wstydliwej cechy.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: świąteczne ciastka

 

Przyczyny nadmiernego owłosienia

 

Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych, które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich. Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy. Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm.

 

Metody depilacji – depilator elektryczny, wosk, maszynka jednorazowa, depilacja laserowa

 

Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką. Takie urządzenie jest stosunkowo drogie (od 80 zł do nawet 300 zł).

 

Wosk do depilacji nakłada się na ciepło, a kiedy substancja zastygnie to zrywa się ją razem z włosami. Należy uważać, aby nie był on zbyt gorący, ponieważ można zwiększyć ryzyko powstania żylaków.

 

Depilacja maszynką jednorazową jest bezbolesna, jednak efekt utrzymuje się do dwóch dni. Za jej pomocą można usunąć włoski nawet w trudno dostępnych miejscach. Przy stosowaniu tego rodzaju depilacji należy koniecznie mieć swoją maszynkę, ponieważ bakterie łatwo przenoszą się na innego właściciela.

 

Depilacja laserowa wypala włosy tak, że więcej już nie odrosną. Jest to technika, za pomocą której można na stałe pozbyć się włosów w nietypowych miejscach. Minusem depilacji laserowej jest wysoka cena.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje