kokos i słoik z olejem kokosowym
Image by LifetimeStock.com

Olej kokosowy na włosy pomaga w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacnia je, walczy z łupieżem i odżywia skórę głowy. Jest to kosmetyk naturalny, wydajny i bardzo przyjemny w stosowaniu.

Wpływ oleju kokosowego na włosy i skórę głowy

Najlepsze dla ciała są kosmetyki, które można również jeść – taki pogląd głosi starożytna medycyna indyjska Ajurweda. Olej kokosowy należy do tej grupy. Olejowanie włosów to jedna z metod, dzięki której w naturalny sposób przywrócimy im blask i zdrowie. Olej kokosowy wnika w cebulki, odżywia je i dostarcza niezbędnych składników mineralnych, takich jak potas, cynk czy magnez. Zamyka łuskę włosa, dzięki czemu staje się on miękki, lśniący, a końcówki nie rozdwajają się. Oprócz tego, że olej kokosowy odżywia skórę głowy, pobudza cebulki włosa do regeneracji, to również skutecznie leczy łupież.

 

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy jest łatwy i wydajny w stosowaniu. Do olejowania włosów wystarczy kilka łyżeczek – od 3 do 5 w zależności od długości włosów. Najlepiej wcześniej zwilżyć włosy i masować opuszkami palców skórę głowy, wcierając w pojedyncze pasma olej. Owinąć głowę ręcznikiem, aby nie pobrudzić pościeli i położyć się spać, ponieważ w przypadku olejowania najlepiej pozostawić olej na włosach na całą noc. Rano wystarczy umyć włosy zwykłym szamponem. Taką kurację można powtarzać co 2-3 dni. Jest to też doskonały sposób na chwile odprężenia i relaksu. Masaż skóry głowy poprawia jej ukrwienie przez co cebulki lepiej wchłaniają składniki odżywcze. Olej kokosowy można też stosować jako odżywkę przed każdym myciem włosów. Wówczas 1-2 łyżeczki oleju wcieramy w lekko zmoczone włosy. Olej kokosowy nie pozostawia tłustej warstwy. Dlatego można go również stosować jako kosmetyk w nagłych przypadkach. Jeżeli pomiędzy myciami włosy są szczególnie przesuszone a końcówki rozdwojone – wystarczy wziąć odrobinę oleju na zmoczone wodą palce i wmasować w szczególnie zniszczone kosmyki. Olej kokosowy, najlepiej, aby był nierafinowany. Nie jest trudno dostępny, można go kupić w każdym sklepie z naturalnymi kosmetykami oraz zdrową żywnością. Lekko podgrzany zmienia swoja konsystencję na płynną, wówczas jego stosowanie jest znacznie prostsze. 

                               Znalezione obrazy dla zapytania regeneracja włosów

Zregeneruj swoje włosy! Skorzystaj z oferty salonu fryzjerskiego już od 200,00 zł i ciesz się miękkimi, gładkimi i idealnie błyszczącymi włosami!