Kosmetyki na narty – jak zadbać o skórę twarzy, dłoni i stóp przed wyjazdem na narty?

kobieta w górach smaruje twarz kremem i trzyma narty
Fot. ©plprod/Fotolia.com

Przed wyjazdem na narty należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry – szczególności dłoni i twarzy. Najlepiej wykorzystać do tego celu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okresie zimowym. Nie należy zapominać również o ochronie przeciwsłonecznej – promieniowanie w górach jest wysokie i bardzo łatwo o poparzenia słoneczne.

Przed wyjazdem na narty należy przygotować nie tylko skórę, ale także zadbać o kondycję fizyczną. Najlepiej zainwestować w profesjonalną odzież narciarską oraz ochraniacze, które zapobiegną ewentualnej kontuzji.

Pielęgnacja skóry przed wyjazdem na narty

Przed wyjazdem w góry należy zadbać w szczególności o skórę rąk, stóp i twarzy. Te części ciała najbardziej narażone są na odmrożenie i podrażnienia. Jest to istotne również dlatego, że działanie ochronnego płaszcza lipidowego nie jest skuteczne przy ujemnych temperaturach. Bez odpowiedniej pielęgnacji na mrozie nie trudno o podrażnienia i przesuszenie skóry. Dlatego też przed wyjazdem na narty, należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry twarzy, stóp i rąk. W tym celu najlepiej użyć kosmetyków do pielęgnacji w okresie zimowym. Takie preparaty powinny być bogate w witaminę E, witaminę B5, alantoinę, ceramidy, lipidy oraz olej migdałowy. Dodatkowo można, zdecydować się na profesjonalny zabieg nawilżający u kosmetyczki, a kilka dni przed wyjazdem na dłonie nałożyć parafinę.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: lasagne ze szpinakiem

Kosmetyki na narty – co zabrać ze sobą na zimowy wyjazd?

Pakując się na zimowy wyjazd, obowiązkowo należy zabrać ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry rąk, stóp i twarzy. Warto również pamiętać o kremach z filtrem UV – są one potrzebne, ponieważ w górach promieniowanie słoneczne jest wyższe, a przy tym odbija się od śniegu. Oprócz tego do swojej kosmetyczki podróżnej można spakować preparaty na odmrożenia oraz na poparzenia słoneczne. Natomiast unikać należy kosmetyków złuszczających, które mogą dodatkowo podrażnić i wysuszyć skórę. Na stoku warto mieć przy sobie pomadkę ochronną, antybakteryjny żel do mycia rąk oraz miniaturowy preparat na odmrożenia.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje