Brow bars – profesjonalne modelowanie i upiększanie brwi

kobieta trzymająca ołówek do brwi
Fot. ©puhhha/Fotolia.com

Brow bars to profesjonalne modelowanie brwi. W tym celu wizażystka dopasowuje je do kształtu twarzy i maluje zgodnie z aktualnymi trendami. Według obecnej mody 2/3 włosków brwi powinno unosić się, a końcowa 1/3 część musi opadać.

W wielu miastach w Polsce tworzą się nowe salony piękności, tzw. brow bars. Różnią się one od klasycznych gabinetów kosmetycznych tym, że profesjonalnie zajmują się stylizacją brwi.

Brow bars – salony piękności wyspecjalizowane w upiększaniu brwi

Modelowanie brwi to nie to samo co zwykła regulacja. Wykwalifikowany wizażysta bierze pod uwagę naturalny kształt brwi i za pomocą różnych technik nadaje im wyrazistość. Stylizacja polega na podniesieniu łuku brwiowego, wyregulowaniu i nadaniu mu kształtu oraz wypełnieniu kolorem. Istnieje również możliwość tonowania lub rozjaśnienia koloru brwi w stosunku do barwy włosów. W ofercie brow barów można znaleźć również zabiegi relaksujące i wygładzające twarz. Oferta stylizacji brwi jest skierowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sos grzybowy

Brow mapping – sposób na idealny kształt brwi

Podczas pierwszej wizyty w brow barze konsultantka analizuje twarz pod względem geometrii oraz kolorystyki i indywidualnie dostosowuje łuk brwiowy, aby wydobyć naturalne piękno. Fundamentem upiększenia brwi jest tzw. brow mapping. W celu doboru idealnego wyglądu brwi wizażysta ocenia jaki kształt idealnie pasuje do owalu twarzy danej osoby. Następnie za pomocą pędzelka lub specjalnej tasiemki wyznacza pionową linię od nasady nosa do do początku brwi – w tym miejscu brew powinna się zaczynać. Kolejnym krokiem jest poprowadzenie linii od skosu dziurki nosowej poprzez środek oka aż do brwi - w tym miejscu powinien tworzyć się łuk. Brew powinna się lekko podnosić w 2/3 swojej długości. Ostatnim krokiem jest określenie miejsca zakończenia łuku brwiowego – brew nie może być ani za długa ani za krótka.

Aktualne trendy w stylizacji brwi

Obecnie idealne brwi powinny mieć dopasowany kształt do twarzy. Łuk brwiowy jest właściwie wykonturowany, a włoski starannie wyczesane, a nawet podcięte. Wizażyści w brow barach kierują się zasadą mocno zarysowanych brwi według schematu: 2/3 włosków unosi się, a końcowa 1/3 część opada. Brwi powinny być perfekcyjnie wyregulowane: żadne włoski nie powinny wystawać poza określonymi konturami. Ważny jest również kolor brwi. Kiedyś uważano, że brwi powinny być barwy włosów na głowie, natomiast w aktualnych trendach królują brwi wyróżniające się ciemniejszym kolorem: brązowe, grafitowe, a nawet czarne.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje