Jak zatuszować pryszcze na twarzy? Makijażowe sposoby na zakrycie pryszczy

Młoda kobieta przegląda się w lustrze i nakłada na twarz kosmetyk przeciw pryszczom.
Fot. ©luckybusiness/Fotolia.com

Pryszcze na twarzy można zamaskować dzięki kosmetykom kamuflującym – korektorom i podkładom. Żeby zrobić to dobrze, trzeba wiedzieć, jakie produkty wybierać, jak stosować puder oraz jak dbać o cerę, żeby makijaż jej nie zaszkodził. Makijaż to sposób na zakrycie pojedynczych pryszczy i trądziku.

 

Pryszcze na twarzy szpecą i wpędzają w kompleksy. Dlatego warto je zamaskować, by poczuć się pewniej. Równolegle należy stosować właściwą dla swojego typu skóry pielęgnację. Pryszcze na twarzy to problem posiadaczek cery przeważnie tłustej i mieszanej. Dotyczy osób w różnym wieku, najczęściej nastolatek. Trądzik jest efektem zaburzeń hormonalnych.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sernik wiedeński

 

Jak zamaskować pryszcze punktowo? Zastosowanie korektora do twarzy

 

Pojedyncze pryszcze na twarzy najlepiej ukryć przy pomocy korektora. Do tego celu najskuteczniejsze są mocno kryjące korektory w odcieniu skóry oraz korektory zielone, przeznaczone do zaczerwienień na twarzy. Jednocześnie zamaskowanie pryszczy i ich leczenie możliwe jest dzięki stosowaniu korektora antybakteryjnego – tego typu produkty często mają zielonkawy kolor.

 

Korektor w płynie może lepiej wyglądać na twarzy niż korektor w sztyfcie, bo nie podkreśla nierówności na skórze. Z kolei korektor w sztyfcie może uwydatnić fakturę cery, ale też zminimalizować wrażenie wypukłości, w zależności od sposobu aplikacji i cech konkretnego produktu. Niezależnie od formuły – płynnej, kremowej czy w sztyfcie – korektor należy nakładać wyłącznie punktowo na twarz, w minimalnej ilości i dobrze rozcierać jego granice. Przypudrowanie korektora sprawia, że w trakcie dnia nie ściera się ani nie rozmazuje.

 

Zatuszowanie pryszczy na cerze trądzikowej – pielęgnacja, baza, podkład i pudry

 

Efektywnym sposobem na to, jak zatuszować pryszcze na całej twarzy, jest stosowanie jednocześnie korektora miejscowo, podkładu na całą twarz i pudru. Podkład do cery trądzikowej powinien być dobrze kryjący, ale lepiej unikać produktów do tzw. zadań specjalnych, czyli mocno zastygających na twarzy. Aplikując je niewprawnie, można stworzyć efekt maski i dodatkowo podkreślić niedoskonałości.

 

Podkłady kryjące na twarz z trądzikiem należy nakładać pędzlem lub gąbką i narzędzie myć, a najlepiej także odkażać po każdym użyciu, by zapobiegać namnażaniu bakterii i roznoszeniu trądziku po twarzy. Podkład i korektor warto przypudrować, żeby utrzymały się jak najdłużej. W tym celu można użyć pudru matującego, np. pudru bambusowego lub ryżowego, które mają silne właściwości matujące. Nie należy stosować rozświetlacza na obszary twarzy z niedoskonałościami, ponieważ może on podkreślić fakturę skóry.

 

Jak zatuszować pryszcze na twarzy i uniknąć podrażnienia cery oraz wysypu kolejnych krost? Kluczem jest pielęgnacja dostosowana do skóry. Należy pamiętać, że nawet przetłuszczająca się cera wymaga nawilżenia, a nie tylko ciągłego przesuszania. Warto sięgnąć też po peelingi enzymatyczne, które przyspieszają złuszczanie naskórka i redukowanie niedoskonałości. Pod makijaż najlepiej stosować poza kremem bazę dostosowaną do potrzeb cery. To posunięcie może przedłużyć trwałość makijażu i zwiększać komfort jego noszenia.

 

Bardzo ważną kwestią jest też dokładny demakijaż. Cera problematyczna co wieczór powinna być oczyszczana z makijażu i łoju oraz innych zanieczyszczeń, a następnie pielęgnowana wedle potrzeb.

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady