Typy dekoltów: w literę V, łódka, okrągły, carmen, asymetryczny i prostokątny – jak wybrać dekolt do swojej sylwetki?

Kobieta z widocznym dekoltem
Fot. ©thecherrytree/Fotolia.com

Właściwie dobrany do kształtu sylwetki i rozmiaru piersi dekolt powinien odwracać uwagę od mankamentów figury i jednocześnie eksponować jej atuty. Dzięki niemu można optycznie wyszczuplić sylwetkę oraz sprawić, że będzie ona miała odpowiednie proporcje. Wśród najpopularniejszych typów dekoltów można wymienić dekolt: w literę V, typu łódka, okrągły, carmen, asymetryczny i prostokątny.

 

Dzięki właściwie dobranemu dekoltowi do kształtu sylwetki, a także rozmiaru piersi, można nadać sylwetce odpowiednich proporcji. Jednakże warto pamiętać, że postawą jest dobrze dobrany biustonosz. W tym celu przed udaniem się do sklepu bieliźniarskiegom warto udać się na konsultację z brafitterką.

Dekolt w literę V

Dekolt w kształcie litery V, zwany również dekoltem w serek, dobrze sprawdzi się u kobiet, które chcą optycznie wydłużyć swoją szyję. Przeznaczony jest on również dla pań, które mają obfity biust – dzięki bluzkom i sukienkom z dekoltem w kształcie litery V, mogą one optycznie zmniejszyć swój biust o kilka centymetrów. Ubrań z takim dekoltem powinny unikać kobiety z małymi piersiami.

Dekolt okrągły

Bluzki i sukienki z dekoltem okrągłym, zwanym również dekoltem podkoszulkowym, przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet, które nie mogą pochwalić się zbyt obfitym biustem. Niemniej jednak ten typ dekoltu jest najbezpieczniejszy ze wszystkich rodzajów dekoltu. Dobrze sprawdzi się zarówno dla pań z wąskimi ramionami, małym biustem, a także kobiet ze zbyt szeroką i krótką szyją. Natomiast powinny na niego uważać kobiety, które mają obfity biust.

Dekolt łódka

Dekolt w kształcie łódki jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dekoltów. Jednakże należy na niego uważać, z tego względu, że może on znacznie poszerzać ramiona. Dlatego też bluzki i sukienki z dekoltem w kształcie łódki są najbezpieczniejszą opcją dla filigranowych i bardzo szczupłych kobiet. Należy również uważać na zbyt zabudowane ubrania z dekoltem łódką, ponieważ mogą one znacznie skracać szyję.

Dekolt carmen

Dekolt carmen, nazywany również dekoltem hiszpańskim, charakteryzuje się odkrytymi ramionami. Przeznaczony jest on dla kobiet, które mają wąskie ramiona, a przy tym szerokie biodra i wąską talię. Tego typu dekolt ma na celu uwydatnić kobiece kształty. Na dekolt hiszpański powinny uważać kobiety z obfitym biustem i szerokimi ramionami.

Dekolt asymetryczny

Dekolt asymetryczny, podobnie jak dekolt typu carmen, przeznaczony jest dla kobiet, które są posiadaczkami smukłych ramion. Nie sprawdzi się on u pań z nadwyżką kilogramów, a także u kobiet, które mają obfity biust. Najlepiej będzie się on prezentował na sylwetce filigranowej. Przy wyborze ubrań z dekoltem asymetrycznym należy zadbać o stan skóry, a także wybór odpowiedniego biustonosza (najlepiej sprawdzi się stanik samonośny).

Dekolt prostokątny

Dekolt prostokątny, zwany również dekoltem karo, dobrze sprawdzi się u kobiet, które mają krótką szyję, a także zbyt obfity biust. Pomaga on wydłużyć szyję, a przy tym nie eksponuje nadmiernie dużych piersi. Dobrze sprawdzi się on u pań o figurze gruszki. Na ten typ dekoltu powinny uważać kobiety, które mają twarz o kształcie kwadratu.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje