Buty na wesele – krój, materiał, kolor

Buty na ślub
Fot. Image by LifetimeStock.com

Buty ślubne mogą sprawić, że wyglądamy na wyższe i zarazem smuklejsze lub wprost przeciwnie – eksponować mankamenty urody. Idealne buty ślubne są zarówno piękne, jak i komfortowe.

 

Buty na wesele trzeba kupić wcześniej, aby mieć je już na pierwszej przymiarce sukni – długość kreacji dopasowuje się do wysokości obcasów. Spod długiej sukni ślubnej powinny być widoczne jedynie czubki butów.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: imbirowa kruszonka

Krój i materiał butów na wesele

Buty na ślub powinny mieć jasną podeszwę – czarna będzie się zbyt odróżniała. Ważne, żeby były wygodne i dobrze trzymały stopę. Najlepiej wybierać buty wsuwane, te z zapięciem mogą nie być stabilne. Odkryte buty będą bardziej przewiewne, ale trzeba liczyć się z ryzykiem podeptania palców. Wybierając obcas, należy mieć na względzie, że spędzimy w tych butach całą noc, w tym sporą jej część na parkiecie tanecznym.

 

Wysokie kobiety kupując buty ślubne powinny uwzględnić wzrost partnera. Najlepiej wybierać buty z materiałów naturalnych, które pozwalają stopie oddychać. Godna polecenia jest miękka skóra, ale popularnością cieszą się również buty z satyny i atłasu. Wytwornie wygląda obuwie, w którym wzdłuż podbicia znajduje się ozdobny pasek.

Kolor butów na wesele

Kolor butów ślubnych powinien być dopasowany przede wszystkim do sukni ślubnej. Do niedawna panny młode wybierały białe lub kremowe, ewentualnie pastelowe obuwie. Obecnie bardzo modne są żywe kolory, np. kobaltowy, czerwony, fioletowy. Jeśli decydujemy się na model biały, istotna jest zasada, która mówi, że buty ślubne powinny być o ton ciemniejsze niż kolor sukni.

Buty na wesele a mankamenty figury

Kobiety o masywnych łydkach powinny wybierać buty na wysokim, ale stabilnym obcasie (świetnie sprawdzi się np. słupek), o zaokrąglonych noskach. Szeroki pasek wokół kostek odwróci uwagę od braku wcięcia w tej okolicy. W przypadku haluksów należy zdecydować się na buty z pełnymi palcami, na niskim obcasie, np. grzybku.


Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady