Rodzaje torebek i plecaków – shopper, worek, channelka, kuferek, listonoszka, kopertówka

kobieta trzymająca czerwony plecak
Fot. ©bedya/Fotolia.com

W torebce kobiety mieści się laptop, kalendarz, kosmetyki i wiele innych niezbędnych drobiazgów. Dla aktywnych zawodowo poleca się shopper lub aktówkę. Kobiety lubiące sport zwykle wybierają torebkę w stylu worka lub a'la bagaż. Plecak natomiast jest zdrowszy dla pleców i znakomicie nadaje się dla aktywnych osób.

Symbolem kobiecości i towarzyszem każdej pani jest torebka. Znane powiedzenia określają, że „w damskiej torebce mieści się cały wszechświat” oraz „torebki to worki bez dna”.

Torebka i plecak – akcesoria funkcjonalne

Nowoczesna kobieta nosi ze sobą wiele rzeczy: portfel, laptop, klucze, zeszyty, kalendarz, jedzenie, kosmetyki, a nawet ubrania. Nie każda torebka jest w stanie pomieścić tyle rzeczy, ale z pomocą przychodzą plecaki. Wybór jest coraz większy. Każda kobieta musi jednak sama zdecydować, czy plecak pasuje do jej osobowości i czy będzie się z nim dobrze czuła.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sernik z rosą

Zalety i wady torebek

Każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedną torebkę. Wybór najodpowiedniejszej torebki powinien zależeć od jej przeznaczenia i funkcjonalności. Wiele kobiet jest aktywnych zawodowo, często się przemiesza i musi nosić ze sobą wiele dokumentów, kalendarz, a nawet komputer. Dla takich business women najodpowiedniejszy będzie wybór torebki typu kuferek, shopper czy aktówka. Dla osób bardziej aktywnych, których nie ogranicza dress code najlepiej sprawi się torebka typu worek, a nawet sportowa a`la bagaż. Na spacer lub w odwiedziny nada się listonoszka, w której pomieszczą się klucze i portfel. Każda kobieta powinna też posiadać torebkę na szczególne okazje, takie jak wesele czy bankiet – w takich przypadkach najlepiej zaopatrzyć się w kopertówkę lub „chanelkę” na ozdobnym łańcuszku. Różnorodność wyboru jest jednocześnie zaletą i wadą, ponieważ dobrze mieć torebkę pasującą do okazji, a z drugiej strony trudno się zdecydować na konkretny model.

Znacznym minusem codziennego noszenia torebki jest przeciążenie jednej strony ciała, które może prowadzić do skrzywień i wad kręgosłupa. W tym przypadku na pomoc przychodzi plecak.

Plecak – zastępca torebki?

Plecak kojarzy się głównie z czasami szkolnymi i wielu kobietom wydaje się, że jest on przeznaczony jedynie dla dzieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ na rynku odzieżowym można odnaleźć coraz więcej plecaków, które niczym nie przypominają tornistrów. Obecnie plecaki są bardzo kobiece. Można znaleźć modele w pastelowych kolorach, które idealnie nadadzą się do pracy. Materiały, z których są wykonane, często imitują skórę. Dołączane są też ozdobne frędzle lub puchowe pompony. Niewątpliwą zaletą plecaków jest ich korzystne działanie na kręgosłup, ponieważ ciężar równomiernie się rozkłada. Plecak idealnie sprawdzi się u kobiety uprawiającej sport i u kobiety sukcesu.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje