Wigilia firmowa: jak się ubrać na spotkanie opłatkowe w biurze i w restauracji?

Jak się ubrać na wigilię w pracy
Fot. Fot. © JenkoAtaman/Fotolia.com

Wigilia firmowa jest corocznym spotkaniem integracyjnym, organizowanym w okresie przedświątecznym. Jej głównym celem jest zacieśnienie relacji zawodowych oraz nawiązanie, nowych znajomości. Jest to także okazja do tego, żeby zaprezentować się w nieco innym wydaniu, niż na co dzień w pracy. Dress code na wigilii firmowej uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, w którym się ona odbywa.

 

Wiele firm organizuje wigilię firmową, która stanowi okazję do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń świątecznych. Warto podkreślić, że stylizacja powinna być dostosowana do miejsca, w którym organizowana jest wigilia dla pracowników danej firmy.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: kopytka z dyni

Spotkanie opłatkowe w biurze

Wigilia firmowa jest okazją do złożenia życzeń świątecznych, a także do zacieśnienia relacji pomiędzy pracownikami. Coroczne organizowanie tego typu spotkań stanowi o standardach panujących w danej firmie. Najczęściej spotkanie opłatkowe organizowane jest w siedzibie firmy po godzinach pracy. W takiej sytuacji nie należy zbytnio przesadzać ze strojem – można jedynie postawić na nieco szykowniejszą stylizację niż zwykle. Jeśli na co dzień zakładamy ubrania w stonowanej tonacji kolorystycznej, dobrze sprawdzi się elegancka sukienka w żywym kolorze, np. purpurowego różu. Ciekawym rozwiązaniem są także spodnie typu culotte, które charakteryzują się rozszerzaną nogawką. Oprócz tego można pomyśleć o nietypowych dodatkach, np. wzorzystej apaszce, długich kolczykach czy ozdobnym naszyjniku-kolii.

Wigilia firmowa w restauracji

Niektóre firmy odchodzą od organizowania wigilii firmowej w siedzibie firmy na rzecz uroczystej kolacji w restauracji. Na takie spotkanie należy przygotować inną stylizację niż na co dzień do pracy. Na tego typu spotkanie opłatkowe można postawić na elegancką sukienkę, podkreślającą kobiece kształty. Warto przy tym pamiętać o długości kreacji – najodpowiedniejsza będzie za kolano. Na wigilię firmową w restauracji można również założyć elegancką bluzkę z żabotem, spódnicę ołówkową lub spodnie cygaretki. Warto również pamiętać o butach – najlepiej sprawdzą się eleganckie kozaki na obcasie lub szpilki, które można założyć po przybyciu do restauracji. Ważna jest również biżuteria, stanowiąca dopełnienie stylizacji – do eleganckich ubrań najlepiej postawić na minimalistyczne dodatki.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady