Niezawodne sposoby na optyczne wyszczuplenie szyi: ubrania, biżuteria i fryzura

kobieta trzymająca się za szyję
Fot. ©Nobilior/Fotolia.com

Szyja ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób postrzegana jest sylwetka. Zbyt krótka sprawia, że figura wydaje się masywniejsza, a ramiona zbyt szerokie. Istnieje jednak kilka niezawodnych sposobów na optyczne wyszczuplenie szyi. Wśród najpopularniejszych można wymienić: noszenie bluzek z dekoltem w kształcie litery V, marynarek z dużymi klapami, a także odpowiedniej biżuterii. Nie bez znaczenia jest również właściwy dobór fryzury.

Niekiedy zbyt masywna szyja może być objawem poważnych chorób, które wymagają natychmiastowego leczenia. Opuchnięta szyja może wskazywać m.in. na powiększone węzły chłonne, choroby tarczycy, a także choroby nowotworowe.

Krótka i masywna szyja – jak się ubierać?

Najłatwiejszym sposobem na optyczne wyszczuplenie i wydłużenie szyi jest właściwy dobór garderoby. W szafie kobiet, zmagających się z tym problemem, powinny królować bluzki z głębokim dekoltem w kształcie litery V, a także bluzki z dekoltem w serek. Dobrze sprawdzą się również odsłaniające ramiona koszule. Oprócz tego kobietom z masywną szyją polecane są żakiety z dużymi klapami, które skutecznie odwracają uwagę od problemu. Z kolei wśród ubrań, których powinny unikać kobiety, chcące optycznie wydłużyć i wyszczuplić swoją szyję, można wymienić: bluzki z kołnierzykiem, ze stójką, golfy (i półgolfy) oraz koszulki polo. Niezbyt dobrze sprawdzą się również ciasno zawiązane przy szyi apaszki.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z serem feta

Biżuteria dla kobiet, które chcą optycznie wyszczuplić swoją szyję

Kobiety, którym zależy na tym, aby wyszczuplić i wydłużyć swoją szyję powinny unikać krótkich łańcuszków, a także chockerów. Nie powinny nosić również ciężkich łańcuchów oraz bogato zdobionych kolii. Panie, które zmagają się z problemem masywnej szyi, mogą skutecznie odwrócić uwagę od swojego problemu dzięki długim wisiorkom i zwisającym kolczykom.

Fryzury a optycznie wyszczuplenie szyi

Krótką i masywną szyję można również optycznie wyszczuplić dzięki odpowiedniej fryzurze. Kobiety, które zmagają się z tym problemem, powinny zdecydować się na asymetryczne fryzury, które lekko przysłonią szyję lub optycznie wydłużą głowę i szyję. Dobrze sprawdzą się miękkie fale opadające na boki, a także nieco „potargane” upięcia. Należy jednak unikać gładko przyczesanych fryzur, które eksponują szyję.

Plebiscyt Party

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje