Najmodniejsze obudowy na telefon – ochrona przed uszkodzeniem i ładny gadżet

Kolorowe etui do telefonu leży na podłodze.
Fot. ©poplasen/Fotolia.com

Etui na telefon, pokrowiec lub case, to osłona, która pomaga chronić przed zarysowaniem nowoczesne telefony – niektóre modele są przecież warte nawet kilka tysięcy złotych. Oryginalna obudowa to jednak nie tylko zabezpieczenie, ale także modny dodatek.

 

Nietuzinkowe etui na telefon to trend zapoczątkowany przez gwiazdy. Selfie z widocznym pokrowcem zrobili sobie między innymi Kim Kardashian, Rihanna czy Natalia Siwiec.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: imbirowa kruszonka

Pokrowiec na telefon, czyli jak uchronić smartfon przed uszkodzeniem?

Podstawowym zadaniem pokrowca na telefon jest ochrona urządzenia przed zniszczeniem, na przykład zarysowaniem obudowy lub pęknięciem wyświetlacza. Jest to szczególnie ważne w przypadku najnowszych smartfonów, które mogą kosztować nawet 4-5 tysięcy złotych. Gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a naprawa telefonu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Z tego powodu lepiej zabezpieczyć smartfon dodatkową obudową – koszt takiego gadżetu jest nieporównywalnie niższy. W popularnych sieciówkach lub w internecie można kupić etui za około 20-30 złotych. Są też oczywiście markowe pokrowce i obudowy od znanych projektantów, ale mimo wysokiej ceny i modnego designu nie chronią telefonu lepiej niż produkty z niższej półki cenowej.

Case na telefon: silikonowy, plastikowy, skórzany, drewniany

Etui na telefon dawno przestało pełnić funkcję wyłącznie ochronną. Case stał się modnym dodatkiem i uzupełnieniem stylizacji. Wielbicielki pokrowców mają często całą kolekcję takich gadżetów, dzięki czemu mogą dopasowywać obudowę telefonu do sukienki, torebki czy po prostu do aktualnego nastroju. Najpopularniejsze obudowy do smartfonów to te zrobione z miękkiego silikonu lub plastiku. Są one dostępne w wielu wzorach i kolorach. Powodzeniem cieszą się te zabawne, na przykład z napisami, a także obudowy w kształcie zwierząt lub bohaterów kreskówek. Etui tego typu są często trójwymiarowe. Wiele kobiet decyduje się również na pokrowce eleganckie: z kokardkami, kwiatami, wysadzane cyrkoniami lub z efektem pikowania. Dużo rzadziej spotykane są pokrowce zrobione ze skóry lub drewna – jest to doskonała propozycja dla indywidualistów.

Modna obudowa do smartfona – jak i gdzie kupić?

W tym sezonie modne będą pokrowce w stylu minimalistycznym: monochromatyczne, ozdobione paskami lub geometrycznymi wzorami. Popularnością cieszyć się będą także etui ozdobione motywami etnicznymi i nawiązującymi do natury. Przy zakupie należy pamiętać, że większość pokrowców w sklepach odzieżowych jest zaprojektowana na iPhone’a – właściciele telefonu tej marki mają zdecydowanie największy wybór pokrowców. Posiadacze innych smartfonów powinni się wcześniej upewnić, że case będzie dobrze dopasowany. Warto kupować etui w sklepach internetowych – można tam znaleźć obudowy na każdy, nawet bardzo nietypowy model telefonu.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady