Wyprzedaże: plan potrzebnych rzeczy, ustalenie budżetu, zakup klasycznych fasonów i ubrań dobrej jakości

kobieta trzymająca torebki kolorowe
Fot. ©BillionPhotos.com/Fotolia.com

Przed wyprzedażą warto ustalić plan rzeczy do kupienia i ilość pieniędzy, którą chcemy wydać. Ważne jest kupowanie ubrań w swoim rozmiarze. Wyprzedaż to dobra okazja na zakup produktu wysokiej jakości po obniżonej cenie.

 

Wyprzedaże mają swoisty kalendarz. W styczniu i lutym łatwo trafić na wyprzedaż płaszczy zimowych i innych zimowych ubrań. W kwietniu zaczynają się obniżki do 50% na wiosenne ubrania. Natomiast w lipcu i sierpniu można kupić letnie części garderoby za cenę niższą nawet o 90% w stosunku do wyjściowej.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: tarta z brokułami, szynką i serem

Lista zakupowa potrzebnych rzeczy niezbędna przed wyprzedażą

Przed wyjściem na zakupowe łowy najlepiej zrobić sobie listę ubrań, których potrzebujemy. Dzięki temu łatwiej będzie trzymać nam się planu i nie wydamy pieniędzy na zbędne przedmioty. Unikniemy też frustracji w sytuacji, gdy nic nie spodoba się na tyle, aby to kupić.

Planowanie budżetu na wyprzedażowe łupy

Wyprzedaże to okazja do nie do końca rozsądnych zakupów – można zminimalizować to ryzyko, ustalając kwotę, którą mamy do wydania. Powinien być to limit, którego bezwzględnie nie możemy przekroczyć. Sprawi, że zastanowimy się raz jeszcze, zanim kupimy kolejną czarną bluzkę lub torebkę na tzw. „wielkie wyjście”.

Wyprzedaże – tylko z gotówką

W trakcie wyprzedaży najlepiej zostawić kartę płatniczą (a w szczególności tę kredytową) w domu. Korzystając z niej, łatwo przestać analizować i kontrolować wydatki. Zakupy z kartą są łatwe i nie odczuwamy w ich trakcie tego, jak szybko pozbywamy się pieniędzy. Warto postawić na tradycyjne metody płatności, aby po zalogowaniu się na swoje konto nie doznać szoku.

Kupno ubrań we własnym rozmiarze – konieczność w trakcie wyprzedaży

Jeśli w trakcie wyprzedaży przecenione spodnie są dostępne tylko w rozmiarze mniejszym od naszego, nie należy ich kupować. Plan odchudzający niekoniecznie może się ziścić, a nowe ubranie będzie leżało nieużywane. Za duża bluzka lub kardigan na pewno nadaje się do przerobienia. Warto się jednak zastanowić, czy chcemy wydać na ten cel dodatkowe pieniądze. Istotny jest też czas, który trzeba przeznaczyć na samodzielne przeszycie ubrania bądź wizyty i przymiarki u krawcowej. Najlepiej zachować pieniądze, które wydalibyśmy na niedopasowany element garderoby i kupić za nie coś, co będzie leżało idealnie.

Wyprzedaż – najlepszy czas na uzupełnienie szafy o ubrania bazowe i klasyczne fasony

Wyprzedaże ubrań to doskonały moment na to, aby uzupełnić swoją szafę o bazowe podkoszulki, czarne spodnie lub tzw. „małą czarną”. Ubrania typu „basic” sprawdzą się w wielu stylizacjach. Klasyczne fasony i stonowane kolory będą pasowały zarówno na wyjście do pubu, do kina lub na spotkanie w sprawie pracy.

Wyprzedaże – w zgodzie z własnym stylem

W trakcie wyprzedażowych zakupów nie należy zapominać o własnym stylu. Jeśli nie czujemy się dobrze w obcisłych spodniach, nie zmienią tego raczej te przecenione o 40%. Warto kupować świadomie i nie odbiegać od swojego stylu, nawet jeśli zobaczymy świetną okazję. Dopuszczalne odstępstwo to ekstrawagancki dodatek lub torebka odbiegająca od tych noszonych na co dzień. Tego typu elementy mogą ożywić stylizację lub nadać jej oryginalnego charakteru.

Dobra jakość to podstawa

Decyzję o zakupie powinniśmy podejmować, biorąc pod uwagę także jakość ubrań. Im lepszej jakości rzecz kupimy, tym dłużej będzie nam służyć. Wyprzedaż torebek to okazja, którą warto wykorzystać. Ten dodatek służy kobietom zwykle przez kilka lat, dlatego warto postawić na akcesoria wykonane z wysokiej jakości materiałów, np. ze skóry. Istotne jest też wykończenie: brak wystających szwów, dobrze wszyte zamki i klamerki z metalu, a nie z plastiku.

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady