ściana

Ściany zewnętrzne i nośne stanowią podstawową konstrukcję domu. Ścianki działowe wyznaczają natomiast granice pomieszczeń lub mniejsze przegrody. Ściany zwykle wykańcza się tynkiem i maluje bądź tapetuje. Można też wykończyć je różnego rodzaju okładzinami.  

Więcej

farby

Do malowania ścian można użyć bardzo odpornej farby lateksowej lub nieco mniej wytrzymałej – akrylowej. Na drewnie i betonie sprawdzi się emalia. Dodatkowy efekt dekoracyjny zapewni farba w sprayu lub strukturalna.

Więcej

podłoga

Podłoga w nomenklaturze budowlanej to wykończenie stropu, którego jednym z elementów jest posadzka. Potocznie jednak oba te określenia (podłoga i posadzka) są używane zamiennie.

Podłogę można wykończyć drewnem np. deskami, parkietem lub panelami drewnianymi. W miejscach, gdzie wchodzi się w butach lub jest ułożone ogrzewanie podłogowe lepiej sprawdzą się płytki ceramiczne np. gres. Najtańszym materiałem wykończeniowym są natomiast panele laminowane lub wykładzina.

Więcej

oświetlenie

Oświetlenie do pomieszczeń ma różne formy: lamp podłogowych, czyli stojących, bądź umieszczanych w suficie plafony. W kuchni sprawdzą się punktowe lampy LED. Do ogrodu warto natomiast wybrać oświetlenie solarne.

Więcej