zęby

Regularne wizyty u dentysty – przynajmniej raz na pół roku, szczotkowanie, używanie nici dentystycznej oraz dieta bogata w wapń i witaminę D to przepis na zdrowe zęby i uniknięcie paradontozy. Wybielanie zębów to najczęściej wykonywany zabieg stomatologii estetycznej. 

Więcej

usta

Usta są naszą wizytówką. Gładka skóra i delikatnie różowe wargi są synonimem zdrowia i atrakcyjności. O usta trzeba i należy dbać. W czasie chłodów najlepiej chronić je pomadkami i balsamami do ust. Najlepiej, by zamiast wysuszającej skórę wazeliny, zawierały naturalne olejki i witaminę E. 

Więcej

cukier

Cukier dodaje energii i poprawia samopoczucie, ale jest również przyczyną nadwagi, cukrzycy, próchnicy oraz obniża odporność. Podobnie jak sól, jest jednym z najpopularniejszych dodatków do potraw. Trudno jest uniknąć cukru w diecie, dlatego najlepiej wybierać ten, który jest najzdrowszy.

Więcej

soda

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, ma wszechstronne zastosowanie. To uniwersalny środek leczniczy, piorący, spożywczy i czyszczący. Jest doskonałym zamiennikiem proszku do pieczenia, wywabiaczem plam i sposobem na zgagę oraz niestrawność. Sodę oczyszczoną można kupić w sklepie spożywczym za około 3 zł. 

Więcej

Pielęgnacja zębów

Pielęgnacja zębów to zespół czynności, które mają zapewnić ochronę zębów przed próchnicą i kamieniem nazębnym. Zasadniczą kwestią, dzięki której pielęgnacja zębów przyniesie oczekiwane skutki, jest dobór pasty.

Więcej