podłoga

Podłoga w nomenklaturze budowlanej to wykończenie stropu, którego jednym z elementów jest posadzka. Potocznie jednak oba te określenia (podłoga i posadzka) są używane zamiennie.

Podłogę można wykończyć drewnem np. deskami, parkietem lub panelami drewnianymi. W miejscach, gdzie wchodzi się w butach lub jest ułożone ogrzewanie podłogowe lepiej sprawdzą się płytki ceramiczne np. gres. Najtańszym materiałem wykończeniowym są natomiast panele laminowane lub wykładzina.

Więcej

ściana

Ściany zewnętrzne i nośne stanowią podstawową konstrukcję domu. Ścianki działowe wyznaczają natomiast granice pomieszczeń lub mniejsze przegrody. Ściany zwykle wykańcza się tynkiem i maluje bądź tapetuje. Można też wykończyć je różnego rodzaju okładzinami.  

Więcej

farby

Do malowania ścian można użyć bardzo odpornej farby lateksowej lub nieco mniej wytrzymałej – akrylowej. Na drewnie i betonie sprawdzi się emalia. Dodatkowy efekt dekoracyjny zapewni farba w sprayu lub strukturalna.

Więcej

meble

Kupując meble do mieszkania lub domu, należy zastanowić się nad ich funkcjonalnością oraz wyglądem. Przy urządzaniu warto też zwrócić uwagę na dodatki, które powinny pasować kolorystyką oraz stylem.

Więcej