Aranżacje wnętrz

Aranżacje wnętrz to ogół czynności twórczych i technicznych związanych z wystrojem wnętrz. Aranżację wykonuje się zgodnie z panującymi trendami lub według zasad maksymalnej funkcjonalności.

Więcej

Urządzanie poddasza

Układ poddasza zależy od kształtu wybranego dachu (np. kopertowy, dwuspadowy) i ułożenia ścian kolankowych (podnoszące dach ściany dobudowane na wieńcu ostatniej kondygnacji budynku). Wygodnym rozwiązaniem aranżacji poddasza jest zaplanowanie tam sypialni. Dzięki temu dom zostanie podzielony na funkcjonalne sfery. 

Więcej

Budowa domu

Budowa domu to proces, na który składa się wiele etapów. Dotychczas głównym etapem było uzyskanie pozwolenia na budowę, obecnie obowiązek ten został zdjęty dla inwestorów, chcących wybudować dom jednorodzinny. Jednak nadal trzeba dopełnić szeregu formalności. Pierwszym krokiem przed złożeniem wniosku o budowę jest wystąpienie do gminy lub urzędu miasta o warunki zabudowy i przyłączenia mediów. Następnie należy wybrać projekt domu (indywidualny lub gotowy) i wykonać jego adaptację. Jeżeli po zgromadzeniu i złożeniu odpowiednich dokumentów nie otrzymamy sprzeciwu ze strony starostwa (do 30 dni od złożenia wniosku), można rozpoczynać budowę. Potem przychodzi czas na wykonanie przyłączy (woda, gaz, prąd). Aby rozpocząć prace budowlane powinniśmy zatrudnić kierownika budowy, wykonawców i założyć dziennik budowy.  

Więcej

podłoga

Podłoga w nomenklaturze budowlanej to wykończenie stropu, którego jednym z elementów jest posadzka. Potocznie jednak oba te określenia (podłoga i posadzka) są używane zamiennie.

Podłogę można wykończyć drewnem np. deskami, parkietem lub panelami drewnianymi. W miejscach, gdzie wchodzi się w butach lub jest ułożone ogrzewanie podłogowe lepiej sprawdzą się płytki ceramiczne np. gres. Najtańszym materiałem wykończeniowym są natomiast panele laminowane lub wykładzina.

Więcej

Powiązane porady