Inspiracje modowe

Inspiracje modowe to zapożyczanie pomysłów łączenia kolorów, wzorów i krojów tkanin. Polegają na wzorowaniu na cudzym wyglądzie i stylu. Inspiracje w modzie można czerpać ze wszystkiego, np. z natury (liście, kwiaty, ptaki), z teatru (ciężkie materiały, bogate zdobienia, drapowanie).

Więcej

Kurtki

Kurtki zazwyczaj sięgają do pasa lub do uda. W zależności od rodzaju, kurtki mogą być uszyte z różnych materiałów. Kurtki rozpowszechniły się w II połowie XVIII wieku. Pierwsze kurtki „ułanki” nosili żołnierze.

Więcej

Spodnie

Do lat dwudziestych XX wieku spodnie mogli nosić wyłącznie mężczyźni, jednak poglądy emancypacyjne kobiet sprawiły, że spodnie stały się uniwersalnym elementem stroju.

Więcej

Koszule

Koszule męskie mogą podkreślić sylwetkę lub zatuszować jej mankamenty. Szupli panowie powinni sięgnąć po koszule typu slim. Modele ze stójką są eleganckie, a te flanelowe – przeznaczone raczej na co dzień. Eleganckie koszule damskie można zestawić np. z ołówkową spódnicą lub spodniami z materiału. 

Więcej

jeans

Jeans zrobiony jest z bawełnianej tkaniny, która przepuszcza powietrze, dlatego Levi Strauss wykorzystał ją do stworzenia nowego rodzaju spodni. Pierwsze jeansy założyli mężczyźni w XIX wieku.

Więcej