krótkie włosy

Uniwersalna damska fryzura z krótkich włosów to zaczesanie kosmyków lekko do tyłu. Włosy ułożone w lekki, naturalny nieład pasują zarówno do pracy, jak i na codzienne zakupy czy spotkanie ze znajomymi. Dłuższa grzywka zaczesana delikatnie do góry, przypominająca irokeza, i krótko ostrzyżone boki to fryzura dla pań, które nie mają czasu na długie układanie włosów przed lustrem.

Więcej

długie włosy

Długie włosy dają wiele możliwości tworzenia przeróżnych fryzur. Eleganckie upięcia lub luźno rozpuszczone kosmyki idealnie sprawdzają się zarówno na imprezy okolicznościowe, jak i na co dzień. Modne fryzury z długich włosów to np. mocne loki w stylu lat 80., niedbały kok na czubku głowy z poszarpaną grzywką czy fale w stylu wet look. Włosy do ramion można upinać w warkocze zaplatane od czubka głowy lub opadające luźno na ramiona, mocno spięte kucyki, damski irokez czy rozpuszczone pasma z grzywką na bok.  

Więcej

farbowanie włosów

Farbowanie włosów można przeprowadzić za pomocą 3 rodzajów produktów – do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej oraz trwałej. Zabieg można wykonać w domu lub udać się do fryzjera. Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, np. odżywkami przeznaczonymi specjalnie do kosmyków po koloryzacji.

Więcej

Kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów to grupa produktów służących oczyszczaniu, ochronie lub upiększaniu włosów. Ze względu na grupę docelową kosmetyki do włosów dzielą się na: produkty dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci i dla młodzieży. Pod względem pełnionej funkcji mogą być:

  • oczyszczające (szampony),
  • pielęgnujące i ochronne (odżywki, maski),
  • służące do zmiany wyglądu (farby, rozjaśniacze) utrwalające (lakiery, żele, posypki).
Więcej

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to zespół czynności, które mają zapewnić piękny i zdrowy wygląd włosom. Regularna pielęgnacja pomoże osiągnąć sprężyste i lśniące włosy. Suche włosy wymagają systematycznego nawilżania i natłuszczania. Ważne, aby wybierać szampony dla włosów delikatnych. Nie zniszczą warstwy lipidowej skóry przez zmywanie sebum i będą łagodne dla cebulek. Przed umyciem warto nałożyć maskę odżywczą. W tym celu może sprawdzić się kosmetyk z drogerii lub olej kokosowy, który działa regenerująco na wszystkie rodzaje włosów. Po umyciu zaleca się stosowanie odżywek do spłukiwania, które ułatwią rozczesywanie włosów.  

Więcej