Pranie

Wiele plam można wywabiać bez konieczności stosowania chemicznych detergentów. Środki stosowane do wybielania wykorzystują chlor, który niszczy tkaniny i sprawia, że stają się podatne na rozerwanie. Naturalne odplamiacze to cytryna, woda utleniona i soda oczyszczona.

Więcej

Usuwanie plam

Sposób usuwania plamy zależy od rodzaju plamy, tkaniny na jakiej plama się znajduje i stopnia trudności jej wywabiania. W większości wypadków plamy można usunąć domowymi metodami. 

Więcej

Konserwacja i naprawy

Istnieją różne metody naprawiania i konserwacji mebli. Najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem czyszczenia mebli, który nie wpływa negatywnie na ich powierzchnię jest odkurzanie. Ta forma czyszczenia może być wykorzystywana do każdego rodzaju mebli drewnianych. Drewniane meble należy odkurzać miękkimi bawełnianymi szczoteczkami lub ścierkami. Przed odkurzeniem mebli najlepiej zabezpieczyć wszystkie elementy tapicerki i forniry taśmą ochronną. W procesie renowacji mebli można wykorzystać także wodę destylowaną i mydło. W wodzie z mydłem maczamy ściereczkę i wycieramy nią małe fragmenty mebli. Drugą ściereczką wycieramy mebel do sucha. Następnie przemywamy mebel wodą destylowaną i ponownie osuszamy.  

Więcej

podłoga

Podłoga w nomenklaturze budowlanej to wykończenie stropu, którego jednym z elementów jest posadzka. Potocznie jednak oba te określenia (podłoga i posadzka) są używane zamiennie.

Podłogę można wykończyć drewnem np. deskami, parkietem lub panelami drewnianymi. W miejscach, gdzie wchodzi się w butach lub jest ułożone ogrzewanie podłogowe lepiej sprawdzą się płytki ceramiczne np. gres. Najtańszym materiałem wykończeniowym są natomiast panele laminowane lub wykładzina.

Więcej