Pompki

Pompki są popularnym ćwiczeniem fizycznym, które umożliwia wzmocnienie wielu partii mięśniowych: klatki piersiowej, pleców, barków, ramion oraz brzucha. Wykorzystywane są w treningach o charakterze siłowym i wytrzymałościowym. Jedną z zalet pompek jest to, że wykonuje się je bez żadnego dodatkowego sprzętu.

Więcej

bieganie

Bieganie to sposób poruszania się po ziemi. W lekkoatletyce wyróżnia się:

  • Sprint – bieg na krótkim dystansie 60 m, 100 m, 200 m oraz 400 m. Start odbywa się z bloków startowych, a uczestnicy biegną po wyznaczonych dla siebie torach. W sprincie odbywają się też biegi sztafetowe (np. 4x 400m), w których biegacze przekazują sobie pałeczkę.
  • Bieg średniodystansowy – uczestnicy poruszają się po torach na dystansach 800 m lub 1500 m. Zawodnicy mogą zajmować dowolne pozycje na torze, więc obiera się wewnętrzną część bieżni, która jest najkrótsza.
  • Bieg długodystansowy – odbywa się na trasie 3000 m, 5000 m, 10 000 m, na półmaratonie (21 097 m) oraz maratonie (42 195 m). Biegi na dystanse do 10 000 m odbywają się na stadionie, a dłuższe odcinki biegną wzdłuż ulic miast i wsi.
Więcej

Rower

Jazda na rowerze niesie ze sobą różne korzyści. Wiele osób wykorzystuje rower jako urządzenie treningowe umożliwiające w sposób szybki i przyjemny pozbycie się zbędnych kilogramów. W trakcie jazdy najintensywniej pracują uda, łydki i stopy.

Więcej

sportowe buty

Buty sportowe do podstawowy element odzieży niemal każdego sportowca. Ich głównym celem jest zapewnienie ochrony przed kontuzjami oraz zadbanie o wysoki komfort poruszania się.

Więcej

spalanie kalorii

Kaloria to jednostką energii. Terminu używa się w dietetyce do określenia wartości żywieniowej produktów. Spalanie kalorii zależy od płci, wagi, wieku oraz tempa wykonywania ćwiczenia.

Więcej

odżywki

Odżywki są uzupełnieniem diety dla kulturystów i osób pracujących nad swoją sylwetką. Podstawową zaletą suplementów jest zbilansowany skład i łatwość przygotowania. Są źródłem witamin, minerałów i substancji, które dają efekt odżywczy. Można je dostać w postaci drażetek, płynów, tabletek czy batonów. Wedle badań, około 22% osób w Polsce przyjmowało lub przyjmuje suplementy diety. Przepisy w Polsce uznają suplementy za żywność lub leki.

Więcej