Pizza

Pizza jest tradycyjną i znaną na całym świecie potrawą kuchni włoskiej. Przyjmuje ona formę płaskiego placka, wykonanego z ciasta drożdżowego. Zazwyczaj jej spód posmarowany jest sosem pomidorowym i posypany startym parmezanem. 

Więcej

Omlet

Omlet jest potrawą, podawaną w formie okrągłego placka, którą przygotowuje się na bazie smażonych jajek. Można go przyrządzać zarówno w wersji na słodko – z owocami, jak na słono – z mięsem i warzywami.

Więcej

Naleśniki

Naleśniki są potrawą, którą w wersji tradycyjnej przygotowuje się z mąki, wody, mleka i jajka. Najczęściej spożywa się je ze słodkim twarożkiem lub z owocowymi przetworami. Naleśniki można jeść również w wersji wytrawnej, np. ze szpinakiem czy farszem mięsnym.

Więcej

Makaron

Makaron jest produktem spożywczym, wytwarzanym z mąki, wody oraz opcjonalnie jajek. Jego recepturę opracowali cztery tysiące lat temu Chińczycy. Obecnie cieszy się on dużą popularnością na całym świecie. Jest głównym składnikiem takich potraw, jak: spaghetti czy lasagne. 

Więcej

Kurczak

Kurczak jest najpowszechniejszym rodzajem drobiu. Mięso z niego jest bogatym źródłem łatwo przyswajanego białka, witamin i innych substancji odżywczych. Dodatkowo jest przy tym lekkostrawne, co sprawia, że jego jedzenie poleca się dzieciom i osobom w podeszłym wieku.

Więcej