Uzależnienia

Uzależnienie, nałóg to nabyta potrzeba zażywania jakiejś substancji lub wykonywania określonej czynności. Wśród uzależnień wydziela się: fizjologiczne (chęć zażywania określonej substancji), psychiczne (potrzeba stałego wykonania pewnej czynności) i społeczne (silne uzależnienie od grupy, zażywanie środków pod wpływem mody). Najczęściej uzależniające substancje to: alkohol, narkotyki, leki i papierosy.

Więcej

Depresja

Depresja to poważna choroba psychiczna. Głównym jej objawem jest obniżenie nastroju. Smutek, przygnębienie, spowolnienie, bezsenność, brak wiary w siebie, pesymizm i ciągłe poczucie winy to najczęstsze symptomy towarzyszące depresji.

Więcej

Zaburzenia neurologiczne

Zaburzenia neurologiczne to schorzenia związane z niewłaściwym lub ograniczonym funkcjonowaniem ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Pierwsze objawy chorób neurologicznych często są ogólne i niespecyficzne takie jak: omdlenia, zawroty głowy, zaburzenia widzenia. Etiologia zaburzeń neurologicznych jest zróżnicowana. Mogą to być np. wady rozwojowe, zaburzenia porodowe, neuroinfekcje lub proces starzenia się układu nerwowego. Leczeniem i diagnostyką chorób neurologicznych zajmują się lekarze neurolodzy.

Więcej

Impotencja

Impotencja, czyli zaburzenia erekcji, niemoc płciowa. To występująca u mężczyzn dysfunkcja, która objawia się brakiem erekcji mimo silnego podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Najczęściej dotyka mężczyzn po 50. roku życia, ale pojawia się także u młodszych mężczyzn.

Więcej