Peeling

Peeling – inaczej złuszczanie, eksfoliacja, usuwanie martwego naskórka. Jest to prosty zabieg kosmetyczny, który poprawia kondycję i koloryt skóry. Wpływa na mikrokrążenie. Wygładza, rozjaśnia i zmiękcza skórę. Ułatwia wchłanianie kosmetyków. Odblokowuje zatkane ujścia gruczołów łojowych.

Więcej

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, ale z wiekiem zanika. Jest składnikiem skóry, mazi stawowej, gałki ocznej, płynów ustrojowych oraz stanowi budulec naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy wiąże też wodę w tkankach, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia. W kosmetyce i medycynie estetycznej wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek, modelowania rysów twarzy oraz ujędrniania i wygładzania skóry.  

Więcej

lifting

Lifting to korekcja opadającej skóry twarzy, naciąganie jej bądź usuwanie nadmiaru, np. z szyi czy podbródka. Chirurgia plastyczna specjalizuje się w poprawianiu wyglądu poprzez, np. operacje plastyczne nosa czy korekty odstających uszu. Efekt liftingu bez skalpela można uzyskać za pomocą np. peelingu kawitacyjnego. Zabieg wibracją ultradźwiękową głęboko oczyszcza skórę, a przy okazji poprawia jej mikrokrążenie, wygładza i regeneruje.  

Więcej

Maseczki domowe

Domowe maseczki to sposób na łatwe i niekosztowne wykonanie kosmetyku pielęgnującego skórę. Przygotowanie domowych maseczek nie wymaga dużego nakładu pracy ani nie jest czasochłonne. Kosmetyk wykonany własnoręcznie ze świeżych składników o skutecznym i sprawdzonym działaniu przyniesie ukojenie dla skóry i pomoże pozbyć się niedoskonałości.

Więcej

Rzęsy

Rzęsy to ozdoba i ochrona oka, ale podobnie jak włosy na głowie, starzeją się i wypadają. Zagęszczanie, malowanie rzęs, źle wykonywany demakijaż czy używanie zalotki osłabia włoski, dlatego aby były gęste i zdrowe należy o nie odpowiednio zadbać.  

Więcej

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny. Polega na oczyszczaniu twarzy poprzez ścieranie powierzchownych warstw naskórka przy użyciu strumienia mikrokryształków. Jest to mechaniczna metoda złuszczania i usuwania zrogowaciałego naskórka. W zależności od rodzaju substancji złuszczającej wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową i tlenową.  

Więcej

Zmarszczki

Zmarszczki najczęściej powstają na szyi i twarzy. Z wiekiem skóra traci naturalne nawilżenie, ponieważ gruczoły łojowe przestają prawidłowo funkcjonować. W efekcie starzenia spada produkcja kolagenu, co objawia się m.in. powstawaniem zmarszczek. Zmarszczki pojawiają się jednak w różnych okresach życia i mają zróżnicowane przyczyny. Mogą być efektem procesu starzenia skóry, ruchów mięśni twarzy, nieprawidłowego ułożenia skóry w trakcie snu lub szkodliwego działania promieni słonecznych. Ze względu na przyczynę rozróżnia się zmarszczki: mimiczne (powstają przez częste ruchy mięśni), grawitacyjne (są efektem procesu starzenia skóry) i posłoneczne (powstają pod wpływem promieni UV).

Więcej