Piercing

Piercing to sposób ozdabiania ciała. Specyfika piercingu polega na wykonywaniu przekłuć w różnych miejscach ciała takich jak: nos, język, miejsca intymne, pępek. W przekute miejsca wprowadzany jest kolczyk. Piercing klasyfikowany jest jako praktyka modyfikacji ciała. Zabieg trwa kilka minut, a samo przekłucie kilka sekund. Przyrządy potrzebne do wykonania przekłucia to wysterylizowane szczypce oraz igła wenflonowa lub iniekcyjna. Po ustaleniu miejsca przekłucia piercer (osoba wykonująca zabieg) podtrzymuje szczypcami fałdy skórne i przebija skórę igłą, w którą wkłada kolczyk.  

Więcej

tatuaże

Tatuaż to znak graficzny wykonany poprzez wszczepienie pod skórę specjalnego barwnika. Zabieg wykonuje się za pomocą igły. Mogą być wykonane w kolorze lub odcieniach czerni i szarości. Modne tatuaże damskie i męskie wykonywane są np. na nadgarstku, plecach, ręku czy na żebrach.

Więcej

paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe należy naświetlić w lampie UV. Dzięki temu pozostaną one w dobrym stanie przez 2-4 tygodnie. Zanim nałoży się lakiery należy odpowiednio przygotować płytkę, czyli opiłować nierówności oraz zmatowić blokiem polerskim. Po odtłuszczeniu paznokci nakłada się bazę oraz lakier hybrydowy.

Więcej

farbowanie włosów

Farbowanie włosów można przeprowadzić za pomocą 3 rodzajów produktów – do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej oraz trwałej. Zabieg można wykonać w domu lub udać się do fryzjera. Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, np. odżywkami przeznaczonymi specjalnie do kosmyków po koloryzacji.

Więcej

Manicure

Manicure, zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk, obejmuje malowanie paznokci, usuwanie i wyrównywanie skórek, pielęgnowanie płytki paznokcia i piłowanie. Wśród typów manicure znajdują się – manicure hybrydowy, manicure biologiczny, tipsy akrylowe, tipsy żelowe, manicure japoński, manicure francuski, fiberglass. Manicure może nadawać paznokciom różne barwy i kształty (kwadrat, migdał, trójkąt). Technik jego wykonania jest wiele, od klasycznych naturalnych, jednolitych pastelowych odcieni po łączenie najbardziej kontrastowych kolorów – np. bieli z czernią, wtapianie ozdób 3D, przyklejanie grafik, mini zdjęć, koralików lub cyrkonii.

Więcej

Kosmetyki do makijażu

Kosmetyki do makijażu mają sprawić, by twarz wyglądała świeżo i promiennie przez cały dzień. Wyrównują koloryt skóry, zakrywają niedoskonałości i pomagają uwydatnić wybrane aspekty urody. Wśród produktów do makijażu znajdują się kosmetyki do makijażu twarzy i ciała oraz kosmetyki do włosów. Kosmetyki do twarzy, takie jak podkłady, róże, pudry, cienie do powiek i szminki najlepiej nakładać przy pomocy miękkiego pędzla, który zapewni precyzyjną aplikację kosmetyków.  

Więcej