Zupy

Zupy są smaczną i pożywną propozycją obiadową, która sprawdzi się również w roli przystawki. Można przygotowywać je ze składników: mięsnych, warzywnych i owocowych. Zupy dostarczają organizmowi białka, witamin i minerałów, przez co są w szczególności polecane weganom i wegetarianom. 

Więcej

Ryby

Ryby składają się głównie z białka i tłuszczu. Zawierają dużą ilość zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest ich tym więcej, im bardziej tłuste jest mięso. 

Więcej

Makaron

Makaron jest produktem spożywczym, wytwarzanym z mąki, wody oraz opcjonalnie jajek. Jego recepturę opracowali cztery tysiące lat temu Chińczycy. Obecnie cieszy się on dużą popularnością na całym świecie. Jest głównym składnikiem takich potraw, jak: spaghetti czy lasagne. 

Więcej

Zapiekanka

Zapiekanka ziemniaczana lub warzywna to łatwe do przyrządzenia danie, które można podać na obiad lub kolację. Aby ją przyrządzić, potrzebne są ugotowane na półtwardo, ziemniaki i ulubione dodatki np. kiełbasa, pieczarki, czosnek i cebula. 

Więcej

Gęś

Gęś jest ptakiem hodowanym w warunkach gospodarstwa domowego. Jego mięso jest pożywne i zdrowe, chociaż bardziej kaloryczne od kaczki, indyka i kurczaka. 

Więcej