Mezoterapia

Mezoterapia – zabieg niechirurgiczny, który polega na dostarczeniu do skóry właściwej leczniczych substancji odżywiających lub regenerujących. Za pomocą cienkiej igły do głębokich warstw skóry wprowadzane są koktajle witaminowe (zwykle składające się z 3-4 składników). Zabieg jest bezbolesny. Ślady iniekcji widoczne są przez okres ok. 2 dni – przypominają kroplę wody umieszczoną pod skórą. Mezoterapia najczęściej wykorzystywana jest w medycynie estetycznej i dermatologii. Zabieg można wykonywać miejscowo lub kompleksowo.

Więcej

Liposukcja

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu. Jest kosmetyczną operacją modelowania sylwetki. Najczęściej poddawanymi liposukcji partiami ciała są uda, pośladki i brzuch. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu lokalnym lub ogólnym. Podstawową procedurą przed liposukcją jest określenie ilości odessanego tłuszczu. Zabieg odsysania tłuszczu powinien w sposób minimalny ingerować w sąsiednie tkanki, np. tkanki łączne i naczynia krwionośne.

Więcej

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny. Polega na oczyszczaniu twarzy poprzez ścieranie powierzchownych warstw naskórka przy użyciu strumienia mikrokryształków. Jest to mechaniczna metoda złuszczania i usuwania zrogowaciałego naskórka. W zależności od rodzaju substancji złuszczającej wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową i tlenową.  

Więcej

Botoks

Botoks, toksyna botulinowa, jad kiełbasiany – środek powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Służy wygładzaniu zmarszczek dynamicznych (tzw. zmarszczek mimicznych) i bruzd z czoła i okolic oczu, rzadziej na brodzie, szyi i ustach. Botulina ma też zastosowanie w leczeniu nadpotliwości i bólów migrenowych. Botoks to najsilniejsza naturalna toksyna. Z pośród kilku jego typów najczęściej wykorzystywana jest neurotoksyna typu A.  

Więcej

Operacja plastyczna

Operacja plastyczna jest to zabieg korygujący rzeczywiste lub odczuwalne niedoskonałości ciała. Dziedziną, medycyny, która zajmuje się operacjami plastycznymi jest chirurgia plastyczna.

Więcej

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe to grupa zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera. Technika ta jest znana od ok. 20 lat. Do tego typu zabiegów wykorzystywane są lasery: gazowe, półprzewodnikowe lub rubinowe.

Więcej