Chleb

Domowy chleb wspaniale smakuje z masłem. Warto upiec pieczywo na zakwasie lub na drożdżach. Do przygotowania chleba na zakwasie potrzebne są: woda, mąka, np. pszenna, miód, sól, oliwa z oliwek oraz oczywiście zakwas. Jeśli nie jest zbyt silny lub czas pieczenia chleba ma być krótszy, można dodać nieco drożdży. 

Więcej

Naleśniki

Naleśniki są potrawą, którą w wersji tradycyjnej przygotowuje się z mąki, wody, mleka i jajka. Najczęściej spożywa się je ze słodkim twarożkiem lub z owocowymi przetworami. Naleśniki można jeść również w wersji wytrawnej, np. ze szpinakiem czy farszem mięsnym.

Więcej

Pizza

Pizza jest tradycyjną i znaną na całym świecie potrawą kuchni włoskiej. Przyjmuje ona formę płaskiego placka, wykonanego z ciasta drożdżowego. Zazwyczaj jej spód posmarowany jest sosem pomidorowym i posypany startym parmezanem. 

Więcej

Zapiekanka

Zapiekanka ziemniaczana lub warzywna to łatwe do przyrządzenia danie, które można podać na obiad lub kolację. Aby ją przyrządzić, potrzebne są ugotowane na półtwardo, ziemniaki i ulubione dodatki np. kiełbasa, pieczarki, czosnek i cebula. 

Więcej