Żylaki

Żylaki to problem nadmiernego poszerzenia żył. Żylaki powodują obrzęki, wypryski, owrzodzenia i przebarwienia. Żyły są poskręcane i wydłużone.

Więcej

Rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, głęboko umiejscowione nieestetyczne zmiany w skórze. Powstają na skutek szybkiego przybrania na wadze lub gwałtownej utraty wagi. Skóra jest wtedy nadmiernie rozciągana i dochodzi do zerwania sieci włókien kolagenowych. Rozróżniamy dwie fazy powstawania rozstępów: fazę zapalną i fazę zanikową. W I fazie rozstępy są koloru czerwonosinego lub czerwonofioletowego i ułożone są prostopadle do kierunku rozciągania się skóry. Na tym etapie szansa na zlikwidowanie rozstępów jest największa. Druga faza to stopniowe blaknięcie rozstępów. Ich kolor przypomina barwę skóry. W fazie zanikowej nie ma możliwości przywrócenia prawidłowego stanu skóry właściwej. Rozstępy najczęściej pojawiają się w czasie ciąży lub w okresie dojrzewania. Do powstania rozstępów mogą przyczynić się wahania hormonalne i geny.  

Więcej

zrosty

Zrosty pooperacyjne powstają na skutek każdego zabiegu operacyjnego, w wyniku którego dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek. W procesie gojenia się ran tworzą się blizny, co jest naturalnym i prawidłowym procesem. Jeżeli jednak tkanki zespalają się w sposób niewłaściwy, dochodzi wtedy do powstawania zrostów.  

Więcej

blizny

Blizna to znamię po zranieniu skóry. Jej powstanie wynika z naturalnego procesu gojenia się, kiedy uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona tkanką łączną włóknistą. Znamiona powstają najczęściej wskutek oparzeń, zabiegów chirurgicznych lub urazów. Blizny potrądzikowe lub po ospie są następstwem gojenia się określonych zmian chorobowych na ciele.  

Więcej

Pielęgnacja skóry

Do pielęgnacji skóry służą balsamy, kremy, peelingi oraz inne kosmetyki. Wybór właściwego preparatu to podstawa sukcesu. Powinien być dobrany zarówno do konkretnego użycia (na dzień lub na noc), wieku, jak i do stanu skóry i jej indywidualnych potrzeb.

 

Więcej