Pielęgnacja biustu

Pielęgnacja biustu to grupa czynności, które mają poprawić jędrność piersi, zapobiec efektowi zwisania oraz rozstępom. Pierwszym krokiem pielęgnacji piersi jest właściwie dobrany biustonosz. Nie może być zbyt luźny, ponieważ nie będzie spełniał swojej funkcji. Biustonosz powinien podtrzymywać sutki i nie pozwolić opadać piersiom. Ważne, aby był też dobrze dopasowany pod biustem. Zbyt ciasny biustonosz zaburza krążenie i powoduje dyskomfort. Codzienna pielęgnacja biustu polega na wykonywaniu masażu ujędrniającego. Powinien być przeprowadzony ruchem kolistym po zewnętrznej stronie piersi. Można w tym celu wykorzystać rękawicę kąpielową. Masaż może być połączony z hartowaniem piersi chłodną wodą. Zapewni to ukrwienie wszystkich tkanek i ujędrni skórę. 

Więcej

Bielizna

Bielizna damska na noc może być zarówno wygodna, jak też seksowna. Stringi i koszula nocna to odpowiedni wybór na randkę. Szorty przydadzą się na wyjeździe. Męska bielizna termoaktywna to idealny element garderoby na wycieczkę. 

Więcej

Typy figury

Typ sylwetki określa się na podstawie figury. To od niego zależy, w których miejscach przybieramy najwięcej tłuszczu. Wyróżnia się typ jabłko, gruszka bądź klepsydra. Ich znajomość pozwala lepiej dopasować ubrania, które zatuszują niedoskonałości i podkreślą walory sylwetki.

Więcej

Koszule

Koszule męskie mogą podkreślić sylwetkę lub zatuszować jej mankamenty. Szupli panowie powinni sięgnąć po koszule typu slim. Modele ze stójką są eleganckie, a te flanelowe – przeznaczone raczej na co dzień. Eleganckie koszule damskie można zestawić np. z ołówkową spódnicą lub spodniami z materiału. 

Więcej